Uživo

"Mornari" se vratili sa minus 24, ali "plavi" nisu pustili više! (FOTO)

Pobjedom u derbiju 20. kola ABA lige protiv Mornara, Budućnost ovjerila 2. mjesto uoči plej ofa ABA lige - 93:88

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Bez obzira na rezultate u naredna dva kola ABA lige, Budućnost će u polufinalu doigravanja imati prednost domaćeg terena. Pobjedom protiv Mornara, međutim, "plavi" su "odabrali" za rivala u polufinalu Crvenu zvezdu!

Na ovaj detalj šaljivo je na kraju uzbudljivog meča ukazao trener Mornara Mihailo Pavićević čija ekipa će u naredna dva kola morati da pobijedi ako želi u plej of, ali ni to neće biti dovoljno ukoliko Cedevita izgubi u narednom kolu od Budućnosti u Ljubljani! Barani, naime, sada imaju isti učinak kao Cedevita Olimpija i Primorska ali slabiji skor u odnosu na Primorsku pa bi u slučaju da tim iz Kopra bude na kraju ligaškog dijela sezone imao isti učinak, bio slabije plasiran i ne bi se kvalifikovao u plej of.

Duel u Morači odlučen je u prvom poluvremenu, iako rezultat to ne pokazuje. Domaćin je, naime, dominaciju u prvih 18 minuta iskoristio da se odlijepi na +24. Do tog trenutka, gosti su imali očajan šut sa spoljnjih pozicija i bili bez rješenja za Hasana Martina u reketu.

U trećoj četvrtini Barani su sve karte bacili na svoje glavno opružje - "dalekometnu paljbu" i to ih je vratilo u meč, ali "plavi" nisu dopustili više od toga.

Mornar je "rafalom" trojki u trećoj četvrtini razbudio Voler, a sredinom poslednje četvrtine sa sedam vezanih poena Vajtheda uhvaćen je priključak - 77:74. U završnici je, međutim, pogađala i Budućnost pa se u poslednji minut ušlo sa deset poena razlike. Voler je potom pogodio dvije trojke uz dodatno bacanje, ali je i to bilo nedovoljno da se zaprijeti preokretom.

Budućnost – Mornar 93:88 (27:18, 22:12, 21:33, 23:25)

DVORANA: Morača GLEDALACA: 4035 SUDIJE: Damir Javor, Marko Juras, Ivan Stefanović

BUDUĆNOST: Kobs 20, Ivanović 10, Bamfort , Šehović 2, Martin 21, Ilić 2, Tili, Z. Nikolić, Kilpatrik 16, Popović 4, Mejers 6, D. Nikolić 10.

MORNAR: Pulen 9, Heris 6, Hant 2, Nidam 16, Šehović 4, Vajthed 13, Pavić, Vujošević, Voler 16, Markota 9, Vranješ, Bjelica 13.

Zadar - FMP Železnik 81:76

Tabela: Partizan 16-4, Budućnost 15-5, Crvena zvezda 13-7, Olimpija 12-8, Mornar 12-8, Primorska 12-8, FMP 10-10, Igokea 7-13, Mega Bemaks 6-14, Krka 6-14, Cibona 6-14, Zadar 5-15.

Autor mondo.me

19:55

KRAJ - 93:88

19:53

Voler pogađa dvije trojke zaredom!

Dvije vezane trojek Volera u poslednjem minutu uz dodatni penal - 92:88 na 17 sekundi prije kraja!

19:52

Koraci Vajtheda, Budućnost u poslednji minut ulazi sa +10

19:46

Trojka Herisa ali vraća Kilpatrik

Vratio je "priključak" Baranima na kratko Heris trojkom iz ugla, ali domah uzvraća Kilpatrik za 91:81 na 1:42 prije kraja

19:42

Martin sa penala vraća dvocifreni višak "plavima"

84:74, 36. minut

19:35

Sedam vezanih poena Vajtheda!

Razgoropadio se Ajzea Vajthed i Mornar je prišao na tri poena razlike - 77:74!

19:32

Budućnost polovična sa penala ali ponovo "bježi"

75:67 - po jedan pogođeni penal Martina i Popovića na startu poslednje četvrtine ali "plavi" ipak podižu razliku

19:26

Pogađa i Pulen - 70:65!

Serija gostiju 7-0 za potpuni povratak u meč!

19:23

Trojka Markote! Mornar je prišao na 7 razlike!

Imao je dva napada Mornar da priđe jednocifreni minus, iskoristio je treći - 70:63! Pet trojki Barana za pet minuta!

19:20

Pogađa i Nidam, Mornar je na minus 10!

Budućnost se uspavala, Mornar probudio i u 28. minutu gosti su na poen od jednocifrenog zaostatka! Imali su i napad da dodatno smanje razliku ali je Nidamu suđen faul u napadu...

19:15

Ponovo Voler iza 6,75!

Još jedna trojka beka Mornara, razlika je sada "samo" 12 poena (65:53)! Imali su gosti napad da još više smanje razliku ali dobar prodor Šehović nije krunisao košem

19:12

Trojke Volera i Šehovića za 63:50!

Ušli su Barani u bolji šuterski ritam i razlika je sredinom treće četvrtine sa 24 poena spuštena na 13

19:09

Barani se bude

Na Bjelicinu sriju 6-0 nadovezao se trojkom Nidam i razlika je smanjena na 15 poena - 58:43

19:07

Bjelica u novoj seriji

Dva efektna koša Bjelice na startu drugog poluvremena, prvi pod košem potom trojka po faulom uz dodatni penal krilnog centra Mornara za seriju 6-0 (12 poena)

18:47

POLUVRIJEME - 49:30

Nije Markota pogodio otvoreni šut za tri u poslednjoj sekundi poluvremena da produži seriju Mornara 5-0 u finišu ovog dijela. Igra i rezultat ne obećavaju uzbuđenja u nastavku, naročito imajući u vidu da gosti igraju bez prvog centra Uroša Lukovića

ŠUT IZ IGRE: Budućnost 20/29, Mornar 9/35,
SLOBODNA BACANJA: Budućnost 4-6, Mornar 10-17,
SKOKOVI: Budućnost 15+3, Mornar 7+9,

BUDUĆNOST: Kobs 11, Martin 9, Mejers 8, D. Nikolić 6, Ivanović 5, Kilpatrik 3, Popović 3, Šehović 2, Ilić 2,
MORNAR: Bjelica 7, Markota 6, Nidam 5, Vajthed 4, Pulen 3, Heris 3, Hant 2,

18:43

Pulen postiže prve poene u 18. minutu!

U kakvom je problemu Mornar najbolje govori podatak da vodeći strijelac ekipe prve poene postiže tek u 18. minutu i to sa linije bacanja! Budućnost je u ovom minutu imala rekordnih +24 (49:25)!