Ivanović blistao ali slavili "trikolori" (FOTO)

Autor mondo.me

Košarkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da iznenadi na gostovanju Francuskoj u 2. kolu kvalifikacija za Eurobasket - 85:66.

Izvor: KSCG

Tokom prvih osam minuta gledana je izjednačena igra tokom koje je naša reprezentacija imala u nekoliko navrata vođstvo, poslednje nakon pogođenog penala Todorovića na 2:21 prije kraja dionice – 8:10. Poslednja dva minuta ovog perioda, međutim, „trikolori“ su dobili sa 10-2, a potom nastavili seriju na početku druge dionice za bijeg na 23:12.

Francuzi su imali dvocifreno vođstvo i sredinom drugog kvartala (29:18), nakon čega su „crveni“ zaigrali mnogo tečnije i uspjeli da do 18. minuta istope zaostatak na samo poen (33:32). Za povratak su najzaslužniji bili Nikola Ivanović i Marko Todorović koji su bez promašaja šutirali za tri.

Drugo poluvrijeme loše je počelo za našu ekipu – serijom 10-0 Francuzi su u 23. minutu ponovo stigli do dvocifrenog viška (51:40). „Crveni“ su, međutim, za samo tri minuta ponovo uhvatili priključak (55:52), i to u svega četiri napada (trojke Ivanović, Šehović i Nikolića koji je imao i akciju 2+1)!

U poslednju četvrtinu ušlo se sa 6 poena razlike u korist domaćina, naša reprezentacija je preko Ivanovića i Todorovića dva puta prilazila na tri poena zaostatka (62:59), ali su „trikolori“ serijom 15-0 potom pobjegli na +18 (77:59).

Seriju "trikolora" prekinuo je Nikolić trojkom nakon čega je peti put iz isto toliko šuteva iza 6,75 pogodio i Ivanović (77:65). Nažalost to su bili i poslednji poeni naše reprezentacije na ovom meču pa su u finišu Francuzi stigli do maksimalnih 19 poena razlike.

Francuska – Crna Gora 85:66 (18:12, 22:26, 20:16, 25:12)

FRANCUSKA: Mbaje 8, Mišino 8, Jabusel 15, Kasang 4, Outara 11, Kordinie 8, Rusel, Invernizi 3, Žulien 7, Koriate, Fal 12, Butel 7.

CRNA GORA: Kobs 4, Šehović 6, Radončić, Čarapić, Todorović 12, Kljajić, Ilić 2, Ivanović 24, Popović 4, Nikolić 9, Bjelica 2.

Sledeći meč u kvalifikacijama za Eurobasket "crveni" igraju 26. novembra u gostima Njemačkoj.