Britanci žilavi ali drame u prepunoj Morači nije bilo! (FOTO)

Autor mondo.me

Najbolji košarkaši Crne Gore počeli su kvalifikacijeza Evropsko prvenstvo pobjedom protiv Velike Britanije - 81:74.

Izvor: MONDO

U spektakularnoj atmosferi Morače, "crveni" su dominirali u prvoj i trećoj četvrtini kada su, prije svega sjajnom odbranom, slomili otpor protivnika i stigli do dvocifrenog vođstva. U finišu meča, ipak, nije prošlo bez drame mada gosti nisu imali napad za preokret.

„Crveni“ su duel otvorili serijom 8-0, a već u 5. minutu stigli do +13 (15:2). Ispostvailo se da je to bila i rekordna razlika u prvom poluvremenu.

Radovićevi izabranici držali su dvocifreno vođstvo do kraja prve četvrtine nakon čega su popustili u odbrani i dozvolili Britancima da postignu čak 10 poena više u drugoj nego što su u prvoj dionici!

Za samo minut u drugoj četvrtini gosti su prepolovili razliku (24:19), a sredinom ovog perioda prišli na samo poen razlike (31:30). U poslednjem napadu poluvremena Šehović je trojkom donio 4 poena razlike na „velikoj pauzi“.

Britanci su zaprijetili i na startu drugog poluvremena (44:42), ali odmah nakon toga uslijedila je serija „crvenih“ 12-0 za b ijeg na 56:42 u 27. minutu! Nepun minut kasnije Crna Gora je trojkom Ivanovića stigla i do rekordnih +15 (59:44). U ovoj dionici naši momci briljirali su prije svega u odbrani o čemu svjedoči i broj primljenih poena (10).

Na 4,20 prije kraja gosti su prišli na 69:63 ali je odmah nakon toga Nikolić trojkom. Top, ipak, nije bilo dovoljno za miran finiš pošto su Britanci prišli na 76:72 nakon čega je Okerfor promašio trojku za prilazak na samo poen razlike!

U poslednjih 13 sekundi, srećom, Kobs je dva puta išao na liniju bacanja i pogodio sva četiri penala za pobjedu od 7 poena razlike.

Crna Gora – Velika Britanija 81:74 (24:14, 18:24, 20:10, 19:26)

Dvorana Morača. Jorgos Pursanidis (Grčka), Vilius Maciulaitis (Litvanija), Gatis Salins (Letonija)

CRNA GORA: Kobs 19, Šehović 11, Radončić, Čarapić, Todorović 16, Kljajić, Simonović 4, Ivanović 5, Popović 9, Nikolić 6, Đurišić, Bjelica 11.

VELIKA BRITANIJA: Soko 18, Olaseni 10, Mokford 4, Hamilton, Vašington, Okerfor 2, Džons 4, Nelson 9, Klark, Marej, Heson 20, Vetl.

U sledećem koli kvalifikacija za EUROBASKET 2021 naša reprezentacija igra u ponedjeljak gostuje Francuskoj.