Lovćen prijetio Budućnosti do poslednje sekunde! (FOTO)

Autor mondo.me

Prvi finalista Kupa Crne Gore u košarci je Budućnost koja je u dramatičnom finišu imala više koncentracije i sreće protiv borbenog Lovćena - 71:68. Cetinjani su prijetili aktuelnom šampionu do poslednjih sekundi, a u trećoj četvrtini imali su višak od 18 poena!

Izvor: MORNAR/MEDIA Pro

Budućnost je bolje otvorila meč i nakon dvije trojke Šehovića stigla do 6 poena viška (6:12). To je, ispostavilo se, bila i najveća prednost Podgoričana u prvom poluvremenu pošto je Lovćen u finišu prve dionice stigao do izjednačenja, a početkom preokrenula i serijom 11-0 stigla u 14. minutu do 29:18!

Seriju Cetinjana prekinuo je trojkom Popović u 15. minutu i to je bio prvi koš “plavih” u ovom kvartalu! Đukanović je, međutim, odmah vratio trojku a potom sa penala uvećao razliku na 15 poena (36:21)!

Do velike pauze Cetinjani su sačuvali deset poena viška (39:29).

I treća četvrtina počela je dominacijom Lovćena koji je u 25. minutu stigao do +18 (51:33)! U finišu ovog perioda, međutim, Podgoričani su smanjili zaoastatak na 10 poena (55:45). U finišu treće dionice Cetinjani su počeli da gube dah, što se vidjelo i početkom završne četvrtine u kojoj su “plavi” za dva minuta sveli razliku na samo 4 poena (55:51).
Nepuna tri minuta kasnije Budućnost je trojkom Popovića preokrenula (58:59).

Od tog trenutka pa do kraja igralo se u ritmu koš za koš a u poslednji minut ušlo se s rezultatom 66:66 da bi Martin pogodio pod košem na 49 sekundi prije kraja i vratio Podgoričane u vođstvo. Na 18 sekundi prije kraja sviran je faul Rakočeviću na Kobsu koji je sa linije bacanja pogodio jednom (65:68). Rakočević je na 9 sekundi prije kraja pogodio pod košem za 68:69 a Vrbica poto napravio brzi faul na Bamfortu koji je to naplatio sa dva pogođena penala.

Poslednji šut na meču uputio je Mašan Vrbica, i to iza 6,75 u pokušaju da izvuče produžetak ali je lopta zastala na obruču...

Lovćen 1947 Bemax – Budućnost Voli 68:71 (18:18, 21:11, 16:16, 13:26)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 300 SUDIJE: Vojinović, Vujičić, Vuković

LOVĆEN: Latković, Alen 8, Bogdanović, Hadžibegović 3, Vrbica 6, Parača, Kovačević 5, Lopičić 2, Vučinić, Popović 11, Đukanović 20, Rakočević 13.

BUDUĆNOST: Kobs 13, Ivanović, Bamfort 12, Šehović 10, Starovlah, Martin 7, Ilić, Z. Nikolić 2, Kilpatrik 4, Popović 11, D. Nikolić 11, Žugić.