Ima i toga u NBA: Centar San Antonija krenuo u igru - bez dresa?!

Nesvakidašnja scena na terenima najjače lige na svetu.

Izvor: Hector Vivas/Getty Images South America

Austrijski centar u dresu San Antonio Sparsa Jakob Peltl je "junak dana" na društvenim mrežama.

Ne, nije 24-godišnji igrač rođen u Beču u duelu sa Los Anđeles Klipersima uradio nešto što bi najeralo publiku da mu se divi, već je glavna zvezda zato što je krenuo na parket - bez dresa na sebi!

Austrijanac je meč počeo sa klupe, a legendarni stručnjak Greg Popović želeo je da mu pruži šansu na tri minuta pre kraja prve četvrtine.

Međutim, kada je skinuo trenerku u želji da uđe u igru, Peltl je shvatio da na sebi ima samo - crnu majicu, bez dresa, što je izazvalo nevericu kako kod njegovih saigrača, tako i kod samog Popoviča.

Naravno, uz neizbežan smeh.

Peltl je potom morao do svlačionice po zaboravljeni dres, a kada se vratio, dobio je ''zasluženu porciju'' u vidu sarkastičnog aplauza saigrača.

Inače, u pomenutom meču Sparsi su doživeli poraz protiv Klipersa rezultatom 108:105, a Peltl je za 14 minuta na terenu dvorane u Los Anđelesu postigao četiri poena

Šakil O' Nil sigurno će ovo videti i ubaciti u narednu epizodu svoje emisije "Shaqtin' a fool", u kojoj ismeva komične poteze igrača.