Morača "progutala" Igokeu! (FOTO, VIDEO)

Autor mondo.me

U 18. kolu ABA lige Budućnost protiv Igokee slavila najbujedljiviju pobjedu ove sezone!

Izvor: MONDO

Kakva je predstava gledana u Morači dovoljno govori samo rezultat meča - 99:59!

Do finiša prve četvrtine teško je bilo naslutiti da će meč biti riješen već na poluvremenu. Gosti su do 7. minuta držali priključak (12:11), ali nakon toga su Mijovićevi izabranici ušli u seriju 9-0 najavljujući apsolutnu dominaciju u nastavku duela.

Serijom 16-2 u prvoj polovini druge dionice Podgoričani su završili takmičarski dio zadatka u okršaju sa ekipom iz Laktaša (41:15), nakon čega je gledana revijalna predstava u kojoj je domaćin takođe bio ubjedljiviji.

U 28. minutu razlika je dostigla 35 poena (71:36) a u rosteru Budućnosti nije bilo nijednog igrača koji se nije upisao u listu strijelaca! U 37. minutu "plavi" su serijom 10-0, koju su spektakularnim zakucavanjem i efektnom kontrom ukrasili Popović i Ivanović podigli razliku na +45 (92:47)!

Šampion Crne Gore imao je u finišu tri napada da prvi put u sezoni u jednom meču postigne trocifreni broj poena. Dva poslednja šuta nisu pogodili a treći, uprkos traženju navijača, nisu ni uputili potvrđujući da znaju sportski bonton...

Aley ooop Martin
Izvor: YouTube/ABA liga

Budućnost VOLI – Igokea 99:59 (25:13, 22:10, 30:19, 22:15)

DVORANA: Morača GLEDALACA: 2,450 SUDIJE: Ilija Belošević, Sašo Petek, Branislav Mrdak

BUDUĆNOST: Kobs 10, Ivanović 5, Bamfort 18, Šehović 3, Martin 8, Ilić 4, Z. Nikolić 6, Kilpatrik 11, Božić 4, Popović 6, Mejers 6, D. Nikolić 16.

IGOKEA: Evans 4, Simeunović, Lešić 15, Nikolić 6, Grin 9, Von 11, Ilić 11, Kočić, Tomas 2, Gagić 1, Vulić 3.