Košarka

Mornar silan i u Zadru (VIDEO)

Autor mondo.me

Košarkaši Mornara slavili i četvrtu uzastopnu januarsku pobjedu u ABA ligi! Na vrućem terenu u Zadru, Barani slavili 89:83!

Izvor: MORNAR/MEDIA Pro

Početak utakmice obilježila je neobična situacija – umjesto Nidama, spiker je kao startera Mornara pročitao novajliju Daria Hanta koji se sinoć pridružio ekipi. Amerikanac je igrao do prve prilike za izmjenu i to efikasno – upravo je on postigao prvi koš (zakucao u prvom napadu), a potom imao i defanzivni skok!

Nakon 42 sekunde Hant je ustupio mjesto na parketu plejmekeru “Ponosa Bara” nakon čega je gledana izjednačena borba do završnice četvrtine kada su Heris trojkom i Vajthed polaganjem donijeli gostima +5.

U drugoj dionici stvari su na terenu krenule onako kako su Barani i priželjkivali pred odlazak na vruće gostovanje u Zadar – mini serijom 5-0 Mornar je u 12. minutu stigao do prvog dvocifrenog vođstva (20:30), a pet minuta kasnije razlika je dostigla 16 poena (28:44).

Vranješ "balistički projektil"
Izvor: YouTube/ABA liga

Nalet gostiju išao je preko Markote i Volera koji su za tri minuta ubacili po dvije trojke, a “rafal” iza 6,75 otvorio je u ovoj četvrtini Vranješ. Sa pet vezanih poena u finišu poluvremena, međutim, Alen je uspio da svede minus domaćina na 11 poena (36:47).

U trećoj dionici do 27. minuta igralo se uglavnom u ritmu "koš za koš". Domaćin je u nekoliko navrata uspio da priđe na jednocifreni zaostatak, u 24. minutu trojkom Mavre i na samo 6 poena razlike (47:53). Sa pet vezanih poena novajlije Vajtheda, Barani su se na dva i po minuta prije kraja ovog perioda ponovo stigli do +16 (48:64), ali su u 30. minutu Ahmed trojkom pa Junaković sa dva penala i trojkom ponovo sveli minus na 6 poena (61:67)!

Luković kucanje

Barani su zaustavili ovaj napad domaćina početkom završne četvrtine serijom 6-0 preko Herisa i Markote za bijek na 61:74. Šehović je trojkom u 34. minutu digao razliku na 14 poena (63:77), ali se domaćin ponovo vratio serijom 9-2 za nepuna tri minuta (72:79)!

Mornar je uzvratio koševima Lukovića i Pulena za novi bijeg na dvocifrenu razliku (72:83), ali je domaćin mini serijom 5-0 ponovo uhvatio priključak na 1:47 prije kraja (77:83)! U poslednji minut Mornr je ušao sa samo 5 poena viška jer je Alen pogodio jedno bacanje, da bi Nidam svojim prvim košem na 58 sekundi prije kraja donio svom timu +7.

Nakon tajm auta Alen je poentira pod faulom i pogodio dodatno bacanje na 55 sekundi prije kraja. Pulen je potom pogodio sa poludstance i odmah nakon toga napravio faul na Alenu koji je 25 sekundi prije kraja pogodio oba penala. Četiri sekunde kasnije vratio mu je istom mjerom Nidam (83:89), a nakon promašaja Alena iza 6,75 Markota uhvatio loptu u reketu Mornara na 12 sekundi prije kraja.

Bio je to i poslednji pokušaj domaćina da preokrene meč.

Zadar – Mornar 83:89 (25:20, 16:22, 25:21, 22:21)

DVORANA: Krešimir Ćosić GLEDALACA: 3,000 SUDIJE: Marko Juras, Mario Majkić, Matej Špendl

ZADAR: Ularević, Alen 25, Ivanov 16, Siriščević 5, Ahmed 5, Palokaj, Vuković 7, Junaković 13, Mavra 8, Fundić 3, Planinić, Gilbert 1.

MORNAR: Pulen 14, Heris 14, Hant 4, Nidam 4, Šehović 3, Vajthed 8, Pavić, Voler 6, Markota 13, Vranješ 3, Bjelica 9, Luković 11.