Mornar još jače zakucao na vrata plej ofa! (VIDEO)

Košarkaši Mornara slavili su u još jednom duelu protiv direktnog rivala u borbi za plehj of! U uzavreloj Topolici "koplja je morao da položi" i FMP -85:82!

Izvor: ABA/Mornar - Media PRO

U prvoj četvrtini ekipe su se svo vrijeme smjenjivale u vođstvu. Bolje je krenulo gostima koji su realizovali prva tri napada (0:4, 3:6), ali je Mornar brzo preokrenuo efektnim kucanjem Bjelice (7:6). Nakon toga gledana su još tri porekreta – nakon spektakularnog „aley oop-a“ Lukovića na asistenciju Nidama (17:16), potom nakon prodora Pulena (22:21).

Pecarski je, međutim, uz zvuk sirene pogodio trojku za vođstvo FMP-a nakon prve četvrtine a sličan koš (u poslednjoj sekundi), postigao je dva minuta ranije i Đoković.

U drugoj dionici, međutim, Barani su uzvratili na „dalekometnu paljbu“ gostiju istom mjerom i nakon dva vezana „projektila“ Volera u 14. minutu poveli 33:24. FMP je na „bijeg“ Mornar odreagovao mini serijom 5-0, ali je Voler pogodio još jednu trojku (36:29), nakon koje domaćin nije realizovao dvije kontre što su „panteri“ kaznili i prišli na 38:34. U finišu poluvremena Pavić je sa tri ofanzivna skoka pogurao do rekordnog vođstva domaćina u ovom periodu (43:34).

Drugo poluvrijeme nije počelo dobro za domaćina – serijom 6-0 gosti su u 24. minutu stigli do izjednačenja (52:52), ali je Mornar odmah uzvratio trojkom Pulena pa potom blokadom i kucanjem Lukovića za 57:52. Minut kasnije Heris trojkom pa Nidam sa penala donijeli su Baranima prvo dvocifreno vođstvo (64:54)!  Polivičnim učinkom sa penala Bjelica i Nidam podigli su potom razliku i na +12.

Aley ooop Nidam - Luković
Izvor: YouTube

Početkom završne četvrtine FMP se, međutim, serijom 6-0 brzo vratio (70:65). Ovaj napad „pantera“ odbijen je nakon spektakularne blokade a potom i trojke Volera (79:70), ali je potom uslijedila nova serija 8-0 gostiju za priključak na 3 minuta prije kraja (79:78)!

I na ovaj izazov uzvratio je trojkom Voler (82:78), da bi Nidam jednim penalom digao razliku na +5 minut prije kraja. To je, ispostavilo se, bilo dovoljno za završnicu bez drame i pobjedu koja je Mornar još više primakla plej ofu.

Mornar FMP hajlajtovi
Izvor: YouTube/ABA liga

Mornar – FMP 85:82 (22:24, 23:16, 22:17, 17:23)

DVOTRANA: Topolica, GLEDALACA: 2,100 SUDIJE: Ilija Belošević, Damir Javor, Dragan Porobić

MORNAR: Pulen 11, Heris 10, Nidam 15, Šehović 2, Pavić 4, Vujošević, Pavićević, Voler 16, Markota, Vranješ 6, Bjelica 12, Luković 9.

FMP: Rit 14, Lazarević, Uskoković 5, Pecarski 7, Pot 10, Đoković 6, Radanov 13, Šešlija 4, Ulubaj, Đorđević 16, Momirov 7,

Igokea - Zvezda 17

TABELA: Partizan 14-3, Budućnost 13-4, Zvezda 10-6, Cedevita Olimpija 10-7, Mornar 10-7, Primorska 10-7, FMP 9-8,  Igokea 6-10, Krka 6-11, Cibona 5-12, Zadar 4-13, Mega 4-13.