Desetkovani Mornar korak od iznenađenja u Peristeriju!

Autor mondo.me

Košarkaši Mornara nisu uspjeli da veđu i treću uzastopnu pobjedu u FIBA ligi šampiona i zadrže šanse za plasman u narednu rundu.

Barani su loše počeli duel sa Peristerijem u kojem su bili unapred otpisani zbog kadrovskih problema (igrali bez Pulena, Lukovića i Volera), ali su potom uhvatili ritam kojim su lomili rivale u prethodnih pet mečeva i bili na korak od trijumfa u Grčkoj!

Za buđenje Mornara u drugom poluvremenu duela u dvorani "Andreas Papapetru" najzaslužniji je bio Sead Šehović koji je odigrao najbolju partiju u dresu Mornara, ali i Vukota Pavić koji je podigao odbranu na viši nivo. Nažalost, nakon "puta" od 62:51 u 31. do 65:66 u 8. minutu, "mornari" su ostali bez daha i morali da se pomire sa porazom koji ih je ostavio bez šansi za plasman u narednu fazu FIBA lige šampiona.

Mornar je slabo ušao u meč i već u 6. minutu domaćin je stigao do dvocifrenog viška (16:6). U ovoj četvrtini grčki tim je stigao i do viška od 12 poena a u finišu poluvremena i do +15 (41:26), nakon čega je Šehović trojkom umanjio zaostatak.

U treću dionicu Barani su ušli mnogo s mnogo boljom igrom u odbrani i do 27. minuta
, uprkos lošem šutu za tri, serijom 8-0 smanjili razliku na само 3 poena (43:40)!

Seriju promašaja za tri Barana prekinuli su u finišu ove dionice Pavić i Šehović nakon čega je Mornar stigao do prvog vođstva na meču (45:46)!

Završnica trećeg kvartala pripala je ipak domaćinu zahvaljujući Vasilopulosu koji je sa dvije trojke vratio Peristeriju osjetniju prednost (56:48).

Početkom završnog perioda Peristeri je ponovo stigao do dvocifrenog viška (62:51), nakon čega je uslijedila serija Mornara 12-1 za samo poen zaostatka na nepuna 4 minuta prije kraja I nakon tri vezana promašaja sa penala (Markota dva pa Vranješ jedno)!

Na 2:54 prije kraja Šehović je pogodio pod faulom pa potom sa penala za preokret (65:66)! Nažalost u završnici više koncentracije i sreće imao je grčki tim.

Peristeri – Mornar 72:67 (21:9, 20:20, 15:19, 16:19)

DVORANA: Andreas Papapetru GLEDALACA: 1,000 SUDIJE: Maestre, Jilmaz, Atard

PERISTERI: Kouzins 5, Blejk 2, Skordilis 5, Agravanis 2, Saloustros 6, Moreira 16, Karampelas 8, Gontikas, Vasilopulos 11, Hečer 2, Grej 11, Mozes 6.

MORNAR: Heris 8, Nidam 12, Jelenić, Šehović 21, Mugoša, Pavić 13, Begić, Vujošević, Pavićević, Markota, Vranješ, Bjelica 10.