Budućnost se probudila u poslednjoj četvrtini (FOTO, VIDEO)

Autor mondo.me

Mnogo teže nego što to pokazuje rezultat, Budućnost je stigla do 12. pobjede u ABA ligi. U Morači nakon furiozno odigrane poslednje četvrtine "plavih" pala Mega - 90:76!

Izvor: MONDO

Budućnost je očajno otvorila meč – nakon nepuna tri minuta gosti su vodili 8:0 nakon trojki Perija i Miškovića. U 8. minutu Mega je vodila i sa 9 poena razlike (11:20) uz poptunu dominaciju na terenu protiv indisponiranog domaćina.

U drugoj četvrtini “plavi” su počeli da se bude, uhvatili priključak (25:28), ali nisu uspjeli i da izađu iz minusa do velike pauze.

Na prvo izjaednačenje čekalo se do 22. minuta (47:47), a odmah nakon toga viđeno je i prvo vođstvo domaćina (49:47). Seriju 7-0 Budućnosti prekinuo je Atić minut kasnije ali je odmah nakon toga domaćin vezao 5 poena za bijeg na 56:49.

Kobs asistencija preki čitavog terena!
Izvor: YouTube/ABA liga

Na prvi “bijeg” domaćina Mega je reagovala serijom 7-0 za novo izjednačenje (56:56), da bi Cerovina trojkom u 28. minutu vratio goste u vođstvo (59:60)! Uprkos dva promašena penala Beograđani su sačuvali prednost uoči poslednje četvrtine (62:63).

Početkom poslednjeg kvartala Cervoina je podigao razliku na 62:66 a onda je Budućnost uzvratila serijom 12-0 za dva minuta (74:66)! Minut kasnije “plavi” su poveli i sa 9 poena razlike (77:68), a sve dileme bile su riješene na nepuna tri minuta prije kraja kada je Kilpatrik sa penala podigao razliku na 12 poena (84:72).

Hasan Martin

Budućnost Voli – Mega Bemax  90:76 (17:26, 24:19, 21:19, 28:10)

DVORANA: Morača GLEDALACA: 3,568SUDIJE: Matej Boltauzer, Gordan Terlević, Radoš Savović

BUDUĆNOST: Kobs 23, Bamfort 9, Šehović 3, Martin 11, Ilić, Z. Nikolić 6, Drobnjak, Kilpatrik 19, Božić, Popović 6, Mejers, D. Nikolić 12.

MEGA: Mišković 10, Peri 11, Atić 2, Marjanović, Ašćerić 10, Simonović 23, Nenadić 6, Cerovina 8, Macura, Tanasković 1, Stanić, Mesiček 3.

Crvena zvezda - Cibona

TABELA: Partizan 13-3, Budućnost 12-4, Cedevita Olimpija 10-6, Mornar 9-7, FMP 9-7, Crvena zvezda 9-6, Primorska 8-7, Krka 6-9, Igokea 5-10, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Mega Bemaks 3-13