Mornaru "triler" u Ljubljani! (VIDEO)

Košarkaši Mornara na gostovanju Cedevita Olimpiji zabilježili su možda i najvažniju pobjedu ove sezone! Pobjednik "drame" u Areni Stožice odlučen je u produžetku a kakav je triler gledan najbolje govori podatak da je domaćin u poslednjem sekundu promašio šut za pobjedu

Barani su "zakucali na vrata" plaj ofa ABA lige! U duelu sa direktnim rivalom u borbi za doigravanje Mornar je slavio 91:90 i sada ima samo trijumf manje od rovala iz Slovenije uz dvije pobjede u međusbonom skoru!

Gosti su poveli na startu trojkom Herisa ali su potom sve do finiša poluvremena jurio zaostatak za domaćinom koji je u 9. minutu dostigao i sedam poena (23:16).

Ekipa iz Ljubljane je u prvoj i tokom većeg dijela druge četvrtine kontrolisala rezultat uprkos lošem šutu iza 6,75, da bi Barani  trojkama Markote i Pulena u 16. minutu uhvatili priključak (34:32).

Cedevita Olimpija je odmah uzvratila i minut i po kasnije se vratila na 7 poena razlike (41:34) minutu ali je nakon toga viđena serija Mornara 8-0 za preokret (41:42)! Minimalno vođstvo Barani su sačuvali do poluvremena kao i u većem dijelu treće četvrtine u kojoj su imali i +5 (48:53).

Aley ooop Luković
Izvor: YouTube/ABA liga

Domaćin je u dva navrata uspijevao da preokrene, u 27. minutu imao i 60:57 nakon čega su Pulen i Bjelica serijom 6-0 vratili gostima prednost (60:63). U poslednju četvrtinu ušlo se poravnatim rezultatom (63:63).

Sličan tok je imala i završna dionica pa je neminovna bila i drama u završnici. Domaćin je u poslednji minut ušao sa minimalnim vođstvom da bi Nidam na 55 sekudni pogodio za preokret (75:76).

Plejmeker Mornara imao je još dva šuta do kraja – nije pogodio trojku pri rezultatu 77:76 (Mekintajer pogodio oba penala), nakon čega je Blažič podigao razliku na tri poena ali Nidam 17 sekundi prije kraja pogodio iza 6,75 i ispostavilo se time donio gostima produžetak.

U dodatnih pet minuta Barani su držali vođstvo trojkama Šehovića pa Nidama ali su Murić i Hopkins sa dva vezana pogotka iza 6,75 donijeli izjednačenje na 2:03 prije kraja (88:88). Nidam je sa penala donio gostima vođstvo na pragu poslednjeg minuta (88:90), da bi Heris na 7 sekundi prije kraja jednim penalom digao razliku na tri poena. Blažič je potom pogodio oba bacanja a Heris na drugoj strani oba promašio ali Mekintajer u poslednjem sekundu nije pogodip šut za trijumf pa je na terenu Arene Stožice moglo da počne slavlje Mornara!

Cedevita Olimpija - Mornar hajlajtovi

Cedevita Olimpija – Mornar 90:91 (23:18, 20:26, 20:19, 16:16, 11:12)

DVORANA: Arena Stožice GLEDALACA: 1,000 SUDIJE: Tomislav Hordov, Miloš Koljenšić, Ivan Stefanović

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin, Boatrajt 9, Hopkins 17, Murić 9, Mulaić 3, Mekintajer 23, Blažič 10, Stipanović 8, Zagorac, Simonović 7, Cirbes 4,

MORNAR: Pulen 13, Heris 16, Nidam 22, Šehović 7, Pavić, Begić  4, Vujošević, Voler, Markota 5, Vranješ 6, Bjelica 9, Luković 9.

Crvena zvezda - Cibona

TABELA: Partizan 13-3, Budućnost 12-4, Cedevita Olimpija 10-6, Mornar 9-7, FMP 9-7, Crvena zvezda 9-6, Primorska 8-7, Krka 6-9, Igokea 5-10, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Mega Bemaks 3-13