Mornar ne staje: U Topolici pao i Bamberg! (FOTO)

Autor mondo.me

Četvrta u nizu pobjeda košarkaša Mornara za sedam dana! U 11. kolu FIBA lige šampiona Barani pred svojim navijačima slavili protiv Bamberga 77:73!

Izvor: MORNAR/MEDIA Pro

Barani su, kao i prije tri dana protiv Primorske u ABA ligi, furiozno otvorili meč – serijom 9-0 za manje od dva minuta. Sve je sjajno funkcionisalo za domaćina do finiša prve četvrtine – u 5. minutu imali su prvo dvocifreno vođstvo (16:5), minut i po kasnije +13 (20:7).

Nakon toga je, mežđutim, uslijedio žestok odgovor Bamberga koji je serijom 11-2 za nepuna dva minuta uhvatio priključak (22:18). Pulen je akcijom 2+1 u samom finišu četvrtine prekinuo na kratko nalet gostiju (25:18). Njemački sastav je, međutim, nastavio u istom ritmu u drugoj četvrtini i prije nego su domaći s loptom prešli centar prišao na samo dva poena razlike (25:23).

U 16. minutu viđeno je prvo izjednačenje (31:31), u 20. drugo 40:40, ali je u završnici Mornar sačuvao vođstvo košem Pulena pod faulom i pogođenim dodatnim penalom (45:41).

U prvom poluvremenu, Barani su bili bez svog glavnog oružja – „dalekometne paljbe“ (šut za tri 1/9), ali je na tom planu u ovom periodu loše išlo i goste (2/13).

Mornar je dobro ušao u treću dionicu, „pobjegao“ u 24. minutu na 9 poena (55:46), dva mintua kasnije i na dvocifrenih 61:49. Do kraja ove dionice, međutim, njemački tim je smanjio minus na sedam poena (62:55).

Početkom završne četvrtine, Bamberg je ponovo zaprijetio preokretom smanjivši razliku na samo tri poena razlike (62:59). Mornar je, međutim, imao odgovor i na ovaj izazov i nakon dvije trojke Volera vratio u 36. minutu dvocifreni višak (71:61).

Njemački tim se, međutim, još jednom vratio i sa dvije trojke u poslednji minut ušao sa minusom od četiri poena (73:69). Nakon toga Nidam je izgubio loptu na sredini terena a Obasohan pogodio pod košem za -2 (73:71) na 44 sekunde prije kraja! Na nepunih 12 sekundi prije kraja Nidam je trojkom donio Baranima +5 čime je, konačno, riješeno pitanje pobjednika.

Mornar – Bamberg 77:73  (25:18, 20:23, 17:14, 15:18)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 1,000 SUDIJE: Roso (Francuska), Sahin (Italija), Deman (Francuska)

MORNAR: Pulen 21, Heris 6, Nidam 9, Šehović, Pavić 6, Vujošević, Pavićević, Voler 6, Markota, Vranješ 8, Bjelica 9, Luković 12.

BAMBERG: Li, K. Tejlor 3, Meklin 7, Plešer, Olinde 6, Šerić, Heris 4, Obasohan 20, Sengfelder 6, B. Tejlor 11, Marei 6, Etkins 10.

U 12. kolu FIBA lige šampiona Mornar gostuje Peristeriju u Grčkoj.

TABELA GRUPE C: Tenerife 9-2, Nimburg 9-2, Nižnji 6-4, Peristeri 6-4, Bamberg 5-6,  Mornar 4-7, Gaziantep 2-8, Riga 1-9.