Mornar nastavio seriju i protiv Primorske

Autor mondo.me

Košarkaši Mornar ubjedljivo slavili u 15. kolu ABA lige protiv Primorske u barskoj Topolici - 99:84.

Izvor: ABA liga/KK Mornar/MEDIA Pro

Mornar je furizno otvorio duel, i to na „krilima“ Uroša Lukovića koji je za tri minuta ubacio 9 poena za prvo dvocifreno vođstvo domaćina (12:2). Sredinom četvrtine, centar Barana pogodio je i šesti put iz isto toliko pokušaja i otišao na klupu pri rezultatu 17:5.

To je bio kraj Mornarovog naleta koji su trojkama upotpunili Pulen i Nidam, i početak perioda u kojem se igralo na mahove i uz dosta grešaka na obje strane. Barani su čuvali visoku prednost uglavno zahvaljujući dobrom šutu za tri (9/18 u prvom poluvremenu), dok je goste u životu održava Andrija Lazić, uglavnom spektakularnim zakucavanjima za koja je nagrađivan aplauzima domaće publike.

Aley oooop Lazić
Izvor: YouTube/ABA liga

Mornar je rekordno vođstvo u prvom poluvremenu imao u 14. minutu (39:25), a na veliku pauzu otišlo se sa razlikom od 11 poena.

U sličnom ritmu igralo se i u trećoj dionici sredinom koje su Barani nakon mini serije 5-0 stigli do +17 (61:44). Visoka prednos istopila se, međutim, na jednocifrenu samo dva minuta kasnije (63:55), a nakon dva promašena bacanja i faula u napadu Šehovića (1/7 sa penala), i na 63:57!

Srećom, Mornar je odmah uzvratio mini serijom 6-0 i vratio se na dvocifrenih 69:57. Na startu poslednje četvrtine Markota i Pulen su trojkama odbili napad Primorske a potom Luković prikucao za +16 (83:67). Na tri minuta prije kraja Nidam je trojkom podigao razliku na 19 poena (93:74).

Nažalost, Barani nisu uspjeli da u finišu sačuvaju prednost ubjedljiviju od 18 poena pa ukoliko budu imali isti skor kao i slovenački šampion biće slabije plasirani na tabeli.

Mornar – Primorska 99:84 (30:23, 23:19, 18:19, 28:23)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 1,250 SUDIJE: Marko Juras, Jakub Zamojski, Radoš Savović

MORNAR: Pulen 17, Nidam 22, Šehović 5, Pavić 3, Begić, Vujošević 2, Pavićević, Voler 14, Markota 5, Vranješ 8, Bjelica 5, Luković 16.

PRIMORSKA: Gibs 9, Hrovat, Barič 12, Kosi, Lazić 23, Hodžić 3, Dimec 17, Nemanič 3, Luković 10, Vončina 5.

Mega - Zvezda (17:00)

TABELA: Partizan 12-3, Budućnost 11-4, Cedevita Olimpija 10-5, FMP 9-5, Primorska 8-7, Mornar 8-7, Zvezda 8-6, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Krka 6-9, Igokea 4-10, Mega 3-11.