Kozi „oteo“ pobjedu „plavima“ u triler završnici! (VIDEO)

Autor mondo.me

Nesrećan i nespretan poraz Budućnosti u Novom Mestu - domaćin slavio nakon dva promašena penala našeg tima u poslednjem minutu i trojke Kozija 3 sekudne prije kraja. Martin uz zvuk sirene promašio zicer za pobjedu - 73:72!

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

„Plavi“ su odlično otvorili meč – u četvrtom minutu poveli 8:1, i potom držali vođstvo do sredine druge četvrtine kada je domaćin serijom 12-2 preokrenuo.

Nalet domaćina predvodio je prvo predvodio Jure Balažič sa 8 poena u nizu, a nakon njega razigrao se i Ramljak pa je na nepuna tri minuta uoi poluvremena Krka stigla do, u ovom periodu za slovenački tim maksimalnih šest poena viška (35:29).

Možda ce vas zanimati

U finiš poluvremena „plavi“ su se probudili i serijom 7-0 vratili u vođstvo nakon čega se praktično do 32. minuta igralo u ritmu koš za koš. U drugom poluvremenu u dobru šutersku seriju ušao je Kozi koji je u tandemu sa Jošilom donio domaćinu +5 početkom završnog kvartala (62:57).

Podgoričani su, međutim, odmah uzvratili sa pet vezanih poena Kilpatrika za novo izjednačenje (62:62), a potom preko Mejersa ponovo stigli i do vođstva.

Nakon više obostranih grešaka u poslednjih tri minuta ušlo se poravnatim rezultatom (66:66) nakon čega se igralo u ritmu koš za koš do poslednjeg minuta kada su Martin i Kobs pogodili po jedan penal za vođstvo (70:72). Ispostavilo se da su promašaji sa linije bacanja koštali Budućnost pobjede u Novom Mestu jer je Glen Kozi na 3 sekunde prije kraja pogodio trojku za pobjedu.

Kozi trojka za pobjedu
Izvor: YouTube/ABA liga

Da poraz još teže padne našem timu pobrinuo se Martin koji uz zvuk sirene nije ubacio zicer!

Krka Budućnost hajlajtovi

Krka – Budućnost 73:72 (12:18, 23:18, 21:18, 17:18)

DVORANA: Leona Štuklja 800 GLEDALACA: SUDIJE: Damir Javor, Uroš Obrknežević, Igor Dragojević

KRKA: Kozi 21, Džons 6, Jančar, Škedelj, Pašalić, Stipančev, Đapa 1, Fifolt, Balažić 8, Jošilo 12, Lapornik 7, Ramljak 16.

BUDUĆNOST: Kobs 17, Ivanović 5, Bamfort 6, Šehović, Martin 9, Ilić 4, Z. Nikolić, Kilpatrik 16, Božić 2, Popović, Mejers 4, D. Nikolić 7.

Mega - Zvezda (17:00)

TABELA: Partizan 12-3, Budućnost 11-4, Cedevita Olimpija 10-5, FMP 9-5, Primorska 8-7, Mornar 8-7, Zvezda 8-6, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Krka 6-9, Igokea 4-10, Mega 3-11.