Uživo

Čudesan preokret i Panterova trojka za VELIKU pobjedu Zvezde!

Crveno-bijeli odigrali nezapamćeno dramatičan meč u Francuskoj i ostvarili jako bitan trijumf!

Spektakl!

Crvena zvezda je na gostovanju Asvelu ostvarila jednu od najdramatičnijih evropskih pobeda u svojoj istoriji:

Asvel - Crvena zvezda 80:83 (30:13, 19:17, 16:34, 15:19)

Tim Dragana Šakote otvorio je utakmicu povredom Marka Jagodić Kuridže i veoma lošom igrom na obe strane parketa, pa je uoči poluvremena gubio čak 21 poen razlike. Igrao je srpski šampion bez energije u odbrani, ritma u napadu, žestine u duelima...

A, onda - potpuni preokret!

Crveno-beli su u trećoj četvrtini prišli na jednocifreni minus, a na dva minuta pre kraja su trojkom Vladimira Štimca (da, dobro ste pročitali!) stekli čak šest poena prednosti. I to pre svega odličnom odbranom, kroz koju domaći često nisu mogli ni da vide obruč.

Međutim, ni to nije bio kraj utakmice.

Igrači Zvezde promašili su čak šest slobodnih bacanja u poslednja dva minuta (Štimac, Gist i Braun po dva), Asvel je topio zaostatak trojkom Letonca Rihardsa Lomaža i potpuno je istopio posle ogromne greške Kevina Pantera. Američki novajlija među crveno-belima lošim dodavanjem je otvorio kontru Dejvidu Lajtiju za izjednačenje - 80:80.

Šakota je potom pozvao tajm-aut, poverio upravo Panteru loptu, a on mu je uzvratio poverenje trojkom za pobedu - u pretposlednjoj sekundi!

Asvel je pokušao da izjednači u preostalom vremenu, ali je sjajni Štimac bio na mestu da izblokira taj Lomažov šut i da "overi" pobedu kojom se Zvezda duplo revanširala francuskom prvaku za novembarski šok u Štark areni.

Crveno-beli su u Vilberbanu pred Tonijem Parkerom pobedili njegov tim većom razlikom od beogradskog minuta, što znači da sada ima bolji skor u međusobnim duelima. To može biti veoma važno ako oba tima budu učestvovala u trci za Top 8, u kojoj je Zvezda sve aktivnija.

Šakotin tim večeras je ostvario sedmi trijumf u poslednjih devet kola Evrolige i napravio sjajan uvod u narednu, napornu sedmicu tokom koje će u Beogradu igrati protiv Mege u gostima (ponedeljak), a potom protiv Žalgirisa i Albe u Štark areni u sredu i petak.

Autor mondo.me Izvor mondo.rs
22:56

Panter ubacuje trojku DVE sekunde pre kraja!

Da li je SADA gotovo?!

Kevin Panter ubacio je trojku u pretposlednjoj sekundi!

Asvel je sada pozvao tajm-aut.

22:53

Asvel je izjednačio - 80:80!

Panter je predao loptu u ruke Dejvidu Lajtiju i omogućio mu da rutinski položi za izjednačenje, 15 sekundi pre kraja!

Zvezda je otišla na tajm-aut posle kojeg će imati napad!

22:52

Ponovo je sve otvoreno!

Braun je ponovo iskoristio jedan penal, a Lomaž je ubacio trojku na 28 sekundi do kraja.

Rezultat je 78:80!

Crveno-beli su posle Štimčeve trojke u poslednja dva minuta promašili čak šest slobodnih bacanja. Asvel je to kaznio i još jednom "otvorio" završnicu.

22:50

Lajti poentira za 75:79

Na 37 sekundi pre kraja fauliran je Braun i imaće dva slobodna bacanja.

22:48

Kaudi promašuje, Gist hvata loptu!

Zvezdin centar uhvatio je defanzivni skok i sa linije penala promašio oba šuta.

Beograđani su promašili četiri penala u poslednja dva minuta. Da li će ih to koštati?

22:45

Štimac je promašio oba bacanja - 73:79

Zvezdin centar iznudio je prekršaj i promašio oba penala.

22:43

Braun promašuje važno slobodno bacanje.

Zvezdin plejmejker nije iskoristio kazneni penal na 120 sekundi pre kraja.

22:39

Tehnička i isključenje za Zvezdana Mitrovića

Crnogorski stručnjak mora da napusti klupu zbog druge tehničke.

Ekipe su otišle na tajm-aut.

22:38

Odlična odbrana Zvezde, a Štimac ubacuje TROJKU!

Pamtiće ovaj meč Zvezdin centar!

Posle sjajnih rampi ubacio je i trojku za "plus 6" - 79:73 za crveno-bele, tačno dva minuta pre kraja!

22:36

Važan pogodak Pantera, važna rampa Štimca!

Prodor, šut i potencijalno jako bitan koš američkog beka za 73:76. Na drugoj strani, Štimac je snažno, sa zemlje blokirao šut Džekirija.

Još tri minuta.

22:35

Braun nije doneo rešenje Zvezdinom napadu, a Džekiri je šutirao iz očaja uz zvuk sirene.

22:34

Četvrti Braunov faul - 73:74

Daleko od koša napravio je prekršaj Zvezdin plejmejker. Bila je to njegova četvrta lična greška.

Jedno bacanje iskoristio je Rihards Lomaž, četiri i po minuta pre kraja.

22:31

Gist krade loptu, Panter je gubi

Gist odlično reaguje u odbrani, a Panter preteruje u napadu, gubi loptu i odlazi u aut.

Ekipe odlaze na tajm-aut, na pet minuta i 15 sekundi do kraja.

22:28

Zvezda vodi, prvi put - 72:74

Kevin Panter je utrčao na prodor i iznudio Maledonov prekršaj, za dva slobodna bacanja.

Počinje 35. minut.

22:27

Obostrana tehnička - Jovanoviću i Džekiriju

22:26

Zvezda izjednačuje, Asvel vraća vođstvo - 72:72

Već četiri puta ista slika - poeni na obe strane terena.

Crveno-beli izjednačavaju rezultat u četiri uzastopna napada, pogocima Jovanovića (dva puta), Gista i Lorenza Brauna, koji se vratio na teren.

22:23

Ponovo Jovanović - 68:68

Ovog puta izjednačuje sa linije penala, na kraju 32. minuta.

22:22

Jovanović izjednačuje - 66:66!

Zvezdin centar sada je strpljivo sačekao loptu i snažno pogodio u reketu, za prvo izjednačenje od početka utakmice.

22:21

Jovanović pravi korake pri košu

Džejms Gist je šutirao trojku za preokret, ali je bio "kratak". Jovanović je uhvatio loptu, pivotirao u reketu, pogodio, ali i podigao stajnu nogu.

Počeo je 32. minut.

22:20

Zvezda mnogo energičnija

Teo Maledon krenuo je na prodor i "dobio" nekoliko faulova od igrača Zvezde. I to govori o drastično većoj borbenosti Beograđana u ovom poluvremenu.

22:17

Panter uz zvuk sirene - "minus 1"!

Kevin Panter poentirao je u uzastopnim napadima i uz dva teška šuta primakao Zvezdu na samo poen zaostatka!

Na kraju treće četvrtine, rezultat je 65:64 za Asvel!

Crveno-beli su dobili treću deonicu rezultatom 34:16.

22:15

Pejn ne promašuje - 5/5!

Iskusni centar domaćih pogodio je svaki šut večeras. Trojke šutira 3/3 i prvi je strelac utakmice sa 15 poena.

Trenutni rezultat je 64:59, na početku 30. minuta.

22:13

Zvezda se vratila - 61:57

Petorka Panter - Beron - Dobrić - Davidovac - Štimac sada tera ekipu Asvela da "zaradi" svaki koš i šalje konstantno rivale na liniju penala.

Kaudi je iskoristio jedan peanl u 27. minutu, a Beron na drugoj strani položio loptu za "minus 4".

22:09

Davidovac i Dobrić, Zvezda na "minus 3"!

Davidovac je poentirao uz prekršaj, a Dobrić posle ofanzivnog skoka, za samo tri poena minusa - 57:54!

Podsetimo, crveno-beli su krajem druge četvrtine gubili čak 21 razlike!

22:04

Dobrić pogađa za "minus 7" - 55:48!

Potencijalno jako važni poeni borbenog beka u 25. minutu.

22:04

Još jedna povreda crveno-belih

U prvoj četvrtini je "pao" Marko Jagodić Kuridža, a u trećoj su crveno-beli ostali bez Lorenca Brauna. Nije mogao da se osloni na mogu, pa je odšepao sa terena.

22:03

Tehnička i Laziću, zbog prigovora - 55:43

Žalio se Zvezdin kapiten sudijama zbog jednog faula na Tejloru, a onda je zbog toga kažnjen tehničkom.

22:00

Beron spušta Zvezdu na "minus 10", tehnička Mitroviću

Šuter crveno-belih poentirao je posle prodora za 52:42, a onda je iskoristio slobodno bacanje da primakne Beograđane na "minus 9" - 52:43.

21:54

Lazić faulira Nou pri šutu za tri - 52:35

Bio je to poklon za domaće u 22. minutu.

21:522

Prvu Zvezdinu trojku ubacuje Braun - 49:35

Štimac je asistirao plejmejmejkeru, a on je prvi put poentirao iz daljine za srpski tim u 21. minutu

21:38

Strelci u prvom delu

Asvel: Džekiri 6, Kaudi, Maledon 7, Lomaž 9, Livio 6, Lajti 7, Pejn 10. Timski: 14/21, 4/13 za tri, 9/9 sl. bacanja, 17 skokova (11-6), 9 asistencija, 3 ukradene, 5 izgubljenih lopti.

Zvezda: Panter 6, Braun 5, Lazić 1, Dobrić 1, Jagodić Kuridža 2, Jovanović 2, Štimac 13. Timski: 12/20 za dva, 0/4 za tri, 6/10 sl. bacanja, 7 skokova (3-4), 6 asistencija, 2 ukradene, 8 izgubljenih lopti.

21:36

- poluvreme, 49:30 -

Lorenco Braun poentirao je posle prodora, desetinku pre pauze, a Nikola Jovanović to "potvrdio". Trener domaćih Zvezdan Mitrović potom je zatražio tajm-aut, što je izazvalo ljutitu grimasu Dragana Šakote.

Crnogorski stručnjak potom je objasnio sudijama da je tražio tajm-aut još u toku Zvezdinog napada. Ipak, ekipe odlaze na nepotreban odmor uoči velikog odmora.

21:27

Još jedan ofanzivni skok i još jedna trojka - 44:27

Džekiri hvata svaku loptu pod Zvezdinim košem. Još jednom je "pokupio" ofanzivni skok i asistirao potpuno usamljenom Pejnu, da ubaci još jednu trojku.

21:25

Prvi Zvezdin faul - u sedmom minutu 2/4

Nikola Jovanović napravio je prvi prekršaj crveno-belih u drugoj četvrtini. Pri trenutnom rezultatu, 41:27, i taj podatak govori o razlozima ubedljive razlike.

21:22

Žan Šarl kažnjava Zvezdinu odbranu - 41:25

Francuski krilni centar ostao je sam i to iskoristio da vrati Francuze na "plus 16". Ekipe odlaze na tajm-aut četiri minuta pre poluvremena.

21:19

Štimac se ne predaje - 13 poena

Kevin Panter postigao je svoje prve poene, a onda je asistirao Štimcu za njegov šesti pogotak iz isto toliko šuteva.

Nakratko su crveno-beli prišli na "minus 11" (34:23), ali onda je Lomaž trojkom uz zvuk sirene sa oko devet metara vratio "momentum" na stranu domaćih - 37:23.

21:16

Još lakih poena Asvela - 34:17

Šarl Kaudi se "upisuje" pogotkom iz reketa. Prečesto domaći imaju otvoren put za prodore.

21:14

Štimac budi Zvezdu - deveti poen, za 32:17

Centar crveno-belih ponovo je poentirao na asistenciju Lorenza Brauna, da vrati Beograđane na "minus 15".

Moraju Šakotini igrači drastično bolje i u odbrani...

21:09

- kraj prve četvrtine, 30-13 -

21:07

Panter sada "časti" Asvel i slobodnim bacanjima - 30:11

Džejms Gist samo nakratko je ukrao loptu, a Zvezdin rezervista potom je poklonio Francuzima još dva bacanja, da ubace impresivnih 30 poena u prvih deset minuta.

21:05

I Panter loše ulazi u meč - 28:10

Pokušava Šakota da novim bekom uvede ekipu u ritam, ali u svom prvom posedu on jeftino gubi loptu.

Na drugoj strani, Teo Maledon donosi Asvelu novu maksimalnu prednost u 10. minutu.

21:04

Štimac i Braun poentiraju - 25:10

Zvezdin centar i plejmejker pogađali su u uzastopnim napadima, da nagoveste kakav-takav ritam Beograđana.

20:58

Asvel ne staje - 22:5!

Trojku za domaće ubacio je i Adrijan Pejn, da dodatno "podigne" najveću razliku.

Ekipe odlaze na tajm-autu, dok Zvezda i dalje traži bilo kakav način da uđe u utakmicu.

20:57

Tehnička Šakoti zbog prigovora - 19:5

Zvezdin trener nije zadovoljan ni igrom svog tima, a ni suđenjem. Lomaž je iskoristio "kazneno" slobodno bacanje u šestom minutu.

20:56

Još jedan problem za Šakotu - povreda Jagodić Kuridže

Krilni centar je zadržao nogu u vazduhu pri šutu i odmah zatražio izmenu. Nije nezgodno doskočio...

Kao da početak meča nije bio dovoljno problematičan za srpski tim.

20:54

Asvel mnogo agresivniji - 16:3

Lomaž je poentirao i preko Berona, koji ne uspeva da ga zadrži.

20:53

Štimac "upisuje" Zvezdu, Asvel ne staje - 14:3

Centar crveno-belih postigao je prve poene iz igre za Beograđane (12:3), ali je Džekiri na drugoj strani takođe dobio dosta prostora da šutne i pogodi.

U toku je četvrti minut.

20:52

"Mekana" Zvezda i prva trojka domaćih - 12:1

Dejvid Lajti ubacio je još jednu trojku - posle još jednog ofanzivnog skoka Asvela.

20:51

Šakota menja visoke igrače

Posle manje od dva minuta na klupu su otišli i Kuzmić i Simanić, a na terenu su Štimac i Jagodić Kuridža.

20:50

Asvel na 9:0, Šakota traži tajm-aut

Iskusni Amerikanac Dejvid Lajti ubacio je i svoj drugi šut, za nastavak serije domaćih i reakciju klube crveno-belih.

20:48

Mnogo bolji start Asvela - 7:0

Dok francuski tim poentira (Rihard Lomaž uz faul, a Tonje Džekiri posle greške gostiju), crveno-beli jako loše ulaze u meč.

20:47

Zvezdinih 12 u Vilerbanu su...

U sastavu Dragana Šakote večeras su Kuzmić, Panter, Braun, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Simanić, Jovanović i Štimac.

20:46

Prve poene postiže Asvel - 2:0

Dejvid Lajti "upisuje" francuski tim u prvom napadu, šutem preko Boriše Simanića.