Lučić je bio sjajan, ali Dejov odlazak nije značio kraj serije poraza

Autor mondo.me Izvor mondo.rs

Sa minus 20, Bacarci su šampiona Evrope uveli u utakmicu "na jedan posed". Ne i više od toga.

U prvoj evroligaškoj utakmici posle smene Dejana Radonjića nastavljena je serija rezultata započeta i pre njegovog dolaska u Bavarsku.

Šesti susret, šesta pobeda "armejaca" nad šampionom Nemačke: Bajern Minhen - CSKA Moskva 77:84 (10:18, 15:23, 27:18, 25:25).

Pred 5.850 ljudi u "Audi domu" ovog petka uveče, ekipa koju je sa klupe (privremeno) predvodio Radonjićev pomoćnik, Oliver Kostić, nije se obrukala u duelu sa prvacima Evrope kao što je to bio slučaj u prethodna dva susreta (Crvena zvezda 93:63, Žalgiris 73:98).

Naprotiv…

Iako je posle 25:41 u drugoj, odnosno 25:45 u trećoj četvrtini delovalo da će momci trenera Dimitrisa Itudisa rutinski i ubedljivo rešiti utakmicu 18. kola i upisati šestu pobedu u isto toliko sudara sa Bajernom, predvođeni Vladimirom Lučićem, Gregom Monroom i Džošuom Uestisom domaći su uzvratili svom snagom pred kraj treće deonice i sredinom četvrtine napravili veliku buku u dvorani.

Bilo je 69:70 u jednom trenutku, ali bukvalno trenutku.

Usledio je Itudisov tajm-aut, pa serija od 2:10 kojom je CSKA poveo 71:80 trojkom (pogađate?) Nikite Kurbanova, posle čega domaćima nije više ostalo ni snage ni vremena da izbore još jednom utakmicu na "jedan posed".

U preostalih 1:44 sve se pretvorilo u uporno ubacivanje slobodnih bacanja gostujućeg tima koji je prekinuo neprijatnu "seriju" od dva poraza u VTB i Evroligi (Panatinaikos 102:106, Himki 96:80).

Uskoro opširnije...

U prvoj utakmici večeri, Himki je doživeo neočekivan poraz kod kuće u napetoj trci za plej-of pozicije, za koju se u trenutku objave ovog izveštaja žestoko bore Asvel i Crvena zvezda.