Košarka

Umalo veresija u Kopru, “plavi” drže čelo tabele

Autor mondo.me

Košarkaši Budućnosti dobili su prvi meč u novoj kalendarskoj godini. Na gostovanju Primorskoj, “plavi” slavili 78:75!

Izvor: MN Press

U finišu prvog poluvremena činilo se da će Podgoričani lako završiti posao u gostima desetkovanom slovenačkom šampionu. U finišu druge četvrtine “plavi” su, naime, vodili 20 razlike ali je domaćin u 3. četvrtini uhvatio priključak iskoristivši opuštanje rivala  pa je pobjednik rješavan u dramatičnom finišu.

Tako je prekinuta serija od tri vezana poraza iako prikazana igra našeg tima nije bila na nivou onih kojima se uzdigao na čelo “ABA karavana”.

Crnogorski šampion je u Kopru serijom 17-0 na startu 2. ćetvrtine imao širom otvorena vrata lagane pobjede. Nalet Budućnosti predvodio je kapiten Suad Šehović sa četiri trojke i dodatnim bacanjem (37:18). Malo kasnije razlika je dostigla I rekordnih +20 (50:30), nakon čega su gosti potpuno stali.

U finišu treće dionice Primorska je izjednačila a potom u poslednjoj dionici dva puta imala vođstvo (64:62, 70:69).

U finišu Budućnost je, ipak, izbjegla iznenađenje iako je domaćin prijetio sve do kraja (imao napad za pobjedu). Srećom, Martin je izblokirao Hodžića, ali je loptu stigla do Lazića koji je fauliran na 7 sekundi prije kraja. Lazić sa linije penala nije pogodio nijednom (drugi put namjerno promašio), nakon čega je fauliran Kobs koji je pogodio samo prvo bacanje.

Hodžića je pokušao da uz zvuk sirene izbori trojkom produžetke ali je lopta izašla iz obruča.

Primorska Budućnost hajlajtovi
Izvor: YouTube/ABAliga

Primorska - Budućnost VOLI 75:78 (18:20, 14:30, 30:12, 13:16)

DVORANA: Štark Arena GLEDALACA: 1,500 SUDIJE:Ilija Belošević, Denis Hadžić, Vladan Šundić

PRIMORKSA: Hrovat, Barič 2, Kosi 2, Kiani, Lazić 11, Marinković 14, Hodžić 23, Dimec 6, Nemanič, Vončina 17.

BUDUĆNOST: Kobs 15, Ivanović 8, Bamfort 2, Šehović 13, Martin 9, ilić 4, Z. Nikolić, Kilpatrik 15, Božić 7, Popović, Meiers 2, D. Nikolić 3.