Tripl-dabl "klinca", 141 poen tima i šut 53/56: Nije NBA, već Igokea

Izvor mondo.ba

Fantastična partija talentovanog košarkaša iz Laktaša u prvenstvu BiH. Ekipa Dragana Bajića promašila samo tri šuta za dva poena za čitavu utakmicu. Pročitajte impresivne brojke.

Košarkaši Igokee savladali su kod kuće Vogošću sa više nego ubjedljivih 141:77, u poslednjoj utakmici 12. Kola Lige BIH.

Bio je to meč koji će sigurno pamtiti svi koji su gledali, jer je Igokei bilo potrebno 23 minuta da ubaci 101 poen, uz šut za dva 94,6 odsto (53/56), 52 asistencije i indeks korisnosti 223!

Naravno da fenjeraš nije imao nikakve šanse protiv lidera na tabeli, u kojem su mladi igrači bili vrlo raspoloženi, što pokazuje i šut domaćih za dva poena - impresivnih 53/56!

Ni nakon 72:36 na poluvremenu "igosi" nisu stali već su u trećoj četvrtini ubacili čak 42 poena i na kraju stiglo ogromnih "plus 64"!

Iako nije bio najefikasniji igrač, prvo ime ovog meča bio je Nemanja Nikolić (21 godina) koji je upisao tripl-dabl sa 22 poena, 12 skokova i 11 asistencija.

Đorđe Gagić bio je pošteđen na ovoj utakmici i nije ulazio u igru, a svi koju jesu upisali su se u strijelce. Đorđe Topolović je postigao 30 poena, Stefan Simanić je upisao dabl-dabl sa 23 poena i deset skokova, Dailbor Ilić je upisao 17, Darko Talić je takođe upisao dabl-dabl sa 14 poena i 11 asistencija, a Srđan Kočić i Kosta Kondić po 13 poena.

Kod Vogošće istakao se Kembel se 41 poen.