Mornar u Laktašima stao u finišu (VIDEO)

Autor mondo.me

Košarkaši Mornara poraženi su u 13. kolu ABA lige na gostovanju Igokei - 98:91.

Mornar je sjajno otvorio meč i nakon samo dva minuta stigao do dvocifrene prednosti (0:11). Prednost Barana, nažalost, nije bila dugog vijeka pošto je Von odgovorio rafalom trojki (tri za dva minuta), i već u 6. minutu viđen je preokret 15:13.

Nakon toga ušlo se u rtiam koš za koš da bi domaćin vezanim trojkama Talića i Grina stigao do 35:33 u 15. minutu. Nakon toga trojkaškim rafalom uzvratio je i Mornar koji se u 17. minutu nakon „bombi“ Bjelice i Pulena vratio u vođstvo (38:42). Domaćin je brzo ponovo stigao do egala ali je Heris nakon toga uzvratio trojkom (42:45).

Finiš meča pripao je, međutim, igokei koja je serijom 5-0 vratio vođstvo na poluvremenu (46:45).

Heris blokada
Izvor: YouTube/ABA liga

U sličnom ritmu igralo se i u trećoj dionici u kojoj je Mornar samo u jednom trenutku bio u vođstvu (57:58, 26.minut). Odmah nakon toga, međutim, domaćin je uzvratio serijom 9-0 za bijeg u 26. minutu na, do tog trenutka, najubjedljivijih +8 (66:58).

Seriju domaćina prekinuo je trojkom Voler koji je u sledećem napadu pogodio još jednom iza 6,75 (68:64)!  Voler je u finišu treće četvrtine pogodio i treći šut za tri (11 poena za 4 minuta provedena na terenu u ovom periodu) za izjednačenje - 70:70!

U poslednjoj četvrtini Mornar je preokrenuo (78:81), ali se Igokea ponovo brzo vratila u vođstvo serijom 7-0 (85:81).

U 7. minutu domaćin se prvi put „odlijepio“ na dvocifrenu razliku (93:83), kažnjavajući lakim poenima i penalima greške Barana u napadu. Mornar je u početkom poslednjeg minuta nakon dvije dobre odbrane i brze realizacije spustio razliku na 4 poena (93:89).

Završnicu meča, međutim, Barani nisu dobro odigrali što su platili porazom u Laktašima.

Aley ooop Luković

Igokea – Mornar 98:91 (28:29, 18:16, 26:27, 26:19)

DVORANA: U Laktašima GLEDALACA: 1,400  SUDIJE:  Sreten Radović, Josip Radojković, Radoš Arsenijević

IGOKEA: Rajt 2, Simeunović 10, Talić 11, Lešić 5, Nikolić, Grin 27, Von 22, Ilić 4, Kočić, Gagić 17.

MORNAR: Pulen 16, Heris 17, Nidam 11, Šehović 10, Ros, Begić 2, Vujošević, Voler 11, Markota, Vranješ, Bjelica 11, Luković 13.

Mega - FMP 21.00

Tabela: Budućnost 9-3, Partizan 9-3, Cedevita 9-3, FMP 8-4, Primorska 8-4, Crvena zvezda 7-5, Mornar 7-6, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9, Igokea 3-10, Mega 2-10.

Parovi 13. kola (4. - 6. januar): Primorska - Budućnost, Partizan - Mornar, FMP - Cibona, Olimpija - Igokea, Zadar - Mega, Crvena zvezda - Krka.