Loš ritam plavih: Treći poraz u nizu

Autor mondo.me

Budućnost Voli u 12. kolu ABA lige izgubila od Zadra (82:75) u domu legendarnog Krešimira Ćosića

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Nakon psihički teškog poraza od FMP-a stigao je nebitan neuspjeh od Oldenburga...

I umjesto reakcije, uslijedio je još jedan težak poraz, moćda čak i teži od FMP-a: Budućnost Voli je izgubila na gostovanju Zadru rezultatom 82:75.

Tako je na početku drugog dijela sezone u ABA lige došlo do gužve na vrhu.

Budućnost je trojkama održavala prednost u prvoj četvrtini, istakli su se Petar Popović i Šon Kilpatrik sa po dvije trojke, te Nikola Ivanović jednom uz zvuk sirene.

Ali Zadar se nije dao, zadavao je mnogo problema plavima ofanzivnim skokom (čak osam u prvoj četvrtini), ali zahvaljujući šutu sa distance Budućnost je imala prednost nakon prvih deset minuta. Druga dionica je otvorena odlično, trojka Bamforda i zakucavanje Ilića u kontri su odveli plave na 43:29.

Pored toga, viđena je sjajna odbrana nad Alenom, pa je tako neutralisan najbolji igrač Zadra i najbolji strijelac regionalnog takmičenja.

Budućnost je imala dvocifrenu prednost, ali je Zadar uzvratio mini serijom 6:0 i vratio se u meč - na poluvremenu je bilo 45:38. Budućnost je bolje počela drugo poluvrijeme, u dva navrata je imala devet poena prednosti, ali se Zadar nije predavao i konstantno je prijetio.

Sa dvije vezane trojke (Vuković i Alen) domaćin se vratio u meč (49:52), a treću dionicu zaključili su serijom 6:0 na krilima Ahmeda i Ivanova - 58:59. Za interesantnu četvrtu četvrtinu...

Međutim, u posljednjem kvartalu se razigrao domaćin, riješio je u svoju korist 24:16, pa je tako i Budućnost pala u Zadru poslije Cedevite i Zvezde.

Ilić blok i kucanje
Izvor: YouTube/ABA liga

Zadar - Budućnost 82:75 (21:23, 17:22, 20:14, 24:16)

DVORANA: Krešimir Ćosić GLEDALACA: 4,800 SUDIJE: Saša Pukl, Milivoje Jovčić, Gordan Terlević

ZADAR: Ahmed 17, Alen 22, Ivanov 14, Vuković 9 (11 sk), Gilbert 7 (11 sk), Mavra 7, Keler 2, Siriščević 2, Fundić 2.

BUDUĆNOST: Ilić 14, Kobs 11, Kilpatrik 12, Majers 10 (8 sk), Popović 8, Ivanović 6, Bamfort 5, D. Nikolić 5, Z. Nikolić 2, Martin i Šehović bez poena.

Primorska - Zvezda 18.00

Tabela: Partizan 9-3, Budućnost 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, Cedevita Olimpija 8-3, FMP 8-4, Koper Primorska 8-3, Mornar 7-5, Crvena zvezda 6-5, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9. Igokea 2-10, Mega 2-10,