Mornar nastavio seriju u ABA ligi (VIDEO)

Autor mondo.me

Treća pobjeda u nizu Barana u ABA ligi. Nakon Krke i Mege, Mornar slavio i protiv Cibone - 81:73!

"Ponos Bara" nije briljirao protiv velikana iz Zagreba, ali je u ključnim trenucima odigrao dovoljno dobro da zabilježi i sedmu pobjedu ove sezone u regionalnom šampionatu. U kritičnim treucima meča, Mornar je "čupao" novajlija Heris koji je sa 15 poena bio i najefikasniji igrač u redovima domaćina koji je večeras imao i raspoloženog Lukovića.

Mornar je veći dio prve dionice bio u vođstvu, maksimalno 4 poena ali je u finišu sa nekoliko vezanih grešaka dozvolio gostima da izjednače (16:16), a potom i preokrenu početkom druge dionice (16:18). Mini seriju Cibone (6-0), prekinuo je Voler a Šehović potom nakon tri promašena penala sa linije bacanja vratio Barane u vođstvo.

U ovom periodu gledana je košarka sa mnogo promašeniih šuteva za distance na obje strane (Mornar 1/6, Cibona 0/6). Kada su Zagrepčani počeli da pogađaju iza 6,75 (Novačić pogodio tri vezane trojke) Mornar je počeo da klizi u minus prvo na 5 pa potom i 6 poena (30:36).

Srećom po Barane, u kritičnim trenucima od ozbiljnijeg zaostatka spasao ih je novajlija Lens Heris sa 9 poena za manje od dva minuta igre (dvije trojke i tri penala) uz spektakularnu asistenciju za Lukovića.

Poslednji napad Mornar je, međutim, loše odigrao (Pulen promašio a Bilinova uz zvuk sirene pogodio šestu trojku za goste u drugoj četvrtini za vođstvo na poluvremenu – 41:44).

Domaćin nije sjajno otvorio ni drugo pouvrijeme (41:46), ali su Nidam i Voler trojkama brzo donijeli preokret. Seriju su na 10 potom produžili Vranješ sa penala i Luković „aley oop“ zakucavanjem (51:46) za +5 u 25. minutu. Atmosferu na tribinama minut kasnije dodatno su zagrijali spektakularnom krađom Nidam i trojkom Vranješ nakon čega su Begić i Pulen pogodili za prvo dvocifreno vođstvo na meču (58:48, 28. minut).

U sledećem napadu Nidam je trojkom podigao razliku i na +13 (61:48)! Zagrepčani su u finišu treće dionice, međutim, uzvratili serijom 7-0 i u poslednju četvrtinu ušli sa minusom od samo 6 poena. Seriju je na 10-0 početkom poslednjeg perioda produžio Novačić akcijom 2+1 nakon trećeg faula Nidama, za priključak (61:58),

Minut kasnije i Badžim je pogodio pod faulom i iz dodatnog penala smanjio razliku na samo poen (62:61)! Sredinom poslednje četvrtine situaciju Mornaru otežala je četvrta lična Nidamu. Cibona je u 37. minutu prišla na 67:65, ali je u kritičnim trenucima ponovo briljirao Heris.

Otpor Cibone konačno je slomljen na minut i po prije kraja trojkom Pulena i poenom Šehovića sa penala (77:68).

Aley ooop Pulen - Luković
Izvor: YouTube/ABA liga

Mornar – Cibona 81:73 (16:16, 25:28, 20:11, 20:18)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 1,450 SUDIJE:
Ilija Belošević, Tomislav Hordov, Milan Nedović

MORNAR
: Pulen 12, Heris 15, Nidam 11, Šehović 7, Ros 5, Begić 4, Vujošević, Voler 2, Markota 2, Vranješ 7, Bjelica 2, Luković 11.

CIBONA: Bilinovac 7, Rebec 4, Katić 9, Bundović 6, Vucić 4, Novačić 23, Prkačin 2, Badžim, Rožić, Ljubičić 2, Gibson, Ramljak 3.

Primorska - Zvezda 18.00

Tabela: Partizan 9-3, Budućnost 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, Cedevita Olimpija 8-3, FMP 8-4, Koper Primorska 8-3, Mornar 7-5, Crvena zvezda 6-5,  Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9. Igokea 2-10, Mega 2-10,