Košarka

Poraz "plavih" u Oldenburgu nakon perfektnog otvaranja

Autor mondo.me

Crnogorski šampion se tijesnim porazom oprostio od Eurokupa. U poslednjem meču glavne faze drugog po kvalitetu evropskog klupskog takmičenja: Oldenburg - Budućnost 102:99.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

U meču lišenom takmičarskog značaja Oldenburg i Budućnost odigrali su spuštenog garda, što je na početku meča više prijalo gostima a u završnici domaćinu koji je od minus 17 u 10. minutu stigao do trijumfa.

Budućnost je perfektno otvorila meč – za minut i 47 sekundi imala je četiri napada iz kojih je ubacila 12 poena a da za to vrijeme nije primila ni jedan! Seriju je otvorio trojkom Danilo Nikolić, nastavili na isti način Kilpatrik i Ivanović nakon čega je centar “plavih” ubacio još jednom tri poena ali u akciji 2+1!

Dominacija Podgoričana gledana je do kraja prve četvrtine – nakon četiri minuta igre na semaforu “Eve” arene je stajao rezultat 4:20, u 10. minutu 13:30, što je, ispostavilo se, bila rekordna razlika na meču.

U drugoj dionici domaćin se konsolidovao, prišao u 17. minutu na samo 7 poena razlike (33:40), ali se Budućnost brzo vratila na dvocifrenu razliku da bi uoči poluvremena Oldenburg sveo minus na 8 poena (39:47).

Na početku drugog poluvremena Mahalbašić je spustio minus na 6 poena nakon čega je gledana igra u ritmu koš za koš do 27. minuta kada je domaćin sa dvije vezane trojke stigao do prvog izjednačenja (62:62). Budućnost je na ovaj napad Oldenburg odmah odgovorila serijom 11-0 (62:73).

Uslijedio je nakon toga novi nalet Oldenburga i nakon serije 10-0 u 33. minutu prednost “plavih” svela se na samo poen! Polovinom završne dionice “plavi” su poveli sa 5 poena razlike (79:84), ali je ubrzo nakon toga, na tačno tri minuta prije kraja Džeri Blejks sa pet vezanih poena donio Oldenburgu prvo vođstvo (90:87)! Amerikanac je nastavio seriju (93:89), ali je tada serijom odgovorio Kilpatrik koji je na 1:35 prije kraja Kilpatrik vratio “plave” u vođstvo (93:95). Nažalost, poslednji put na meču jer je u poslednji mintu domaćin ušao sa vođstvom (97:95).

Ilić je pogodio za još jedno izjednačenje (97:97), nakon čega je Švethelm pogodio trojku a Mahalbašić sa penala potvrdio pobjedu Oldenburga.

Budućnost je poslednji meč ove sezone u Eurokupu odigrala bez dva ključna igrača - Kobsa (bio na klupi ali nije ulazio u igru) i Martina koji su povrijeđeni.

Bamberg – Budućnost 102:99 (16:30, 23:17, 25:26, 38:26)

DVORANA: mala Eve Arena GLEDALACA: 2,630 SUDIJE: Mantila, Juras, Geler

OLDENBURG: Hobs 5, Blejks 31, Tada, Kesen 4, Holac, Amaize 18, Polding 4, Mahalbašić 25, Švethelm 15, Larson.

BUDUĆNOST: Ivanović 13, Bamfort 13, Šehović 3, Starovlah, Ilić 4, Z. Nikolić 11, Kilpatrik 24, Božić 2, Popović 4, Mejers 12, D. Nikolić 13.

TABELA GRUPE D: Unikaha 7-3, Galatasaraj 6-4, Oldenburg 6-4, Trento 5-5, Budućnost 3-7, Arka Gdinja 3-7.