Ubjedljiv poraz Mornara na Kanarima

Autor mondo.me

Košarkaši Mornara prekinuli su seriju pobjeda na gostovanju lideru Grupe C FIBA lige šampiona Tenerifama.

Nije bilo iznenađenja, pa ni prijetnje Barana na gostovanju prvom favoritu najjačeg klupskog tamičenja FIBA u San Kristobal de la Laguni: Iberostar Tenerife – Mornar 91:61.

Domaćin je do dovifrene prednosti stigao nakon minut i po igre (10:0), što je, ispostavilo se, odredilo i tok i epilog duela u Santiago Martin areni. U 8. minutu prednost domaćina dostigla je 17 poena (25:8), nakon čega se postavljalo samo pitanje sa kolikom će razlikom domaćin slaviti.

Umorni od napornog puta (tri presjedanja), Barani kao da su, nakon silovitog otvaranja meča od strane španskog sastava, dozirali utrošak energije čuvajući se za nedjeljni meč sa Cibonom u 12. Kolu ABA lige.

U četi Mihaila Pavićevića nije bilo raspoloženih šutera što je dodatno olakšalo posao domaćinu koji je u poslednjoj četvrtini uvećao razliku do maksimalnih 30 poena.

Tenerife Mornar hajlajtovi
Izvor: YouTube/ Basketball Champions League

Tenerife – Mornar 91:61 (33:16, 21:14, 18:20, 19:11)

DVORANA: Santijago Martin arena. SUDIJE:  Cici (Albanija), Šarapa (Bjelorusija), Atard (Italija).

TENERIFE: Lundberg 4, Đusta 13, Huertas 12, Salin 12, Diez 3, Gielo 10, Šermandini 22, Lopez 7, Bogris, Guera 3, Suarez 3, Konate 2.

MORNAR: Pulen 7 (3sk, 2as), Nidam 11 (4sk, 2as), Šehović 4 (4sk, 2as), Ros 2, Begić 8 (5sk), Vujošević, Pavićević, Voler 8, Markota 7, Vranješ, Bjelica 8 (2as), Luković 6 (6sk).

TABELA GRUPE C: Tenerife 9-1, Nimburk 7-2, Njižni 6-3, Peristeri 5-3, Bamberg 4-5, Mornar 2-7, Gaziantep 2-7, Riga 1-7.

U 10. kolu FIBA lige šampiona Mornar 7. januara u Baru dočekuje ruski Njižni.