Poraz "plavih" nakon osam pobjeda

Autor mondo.me

Budućnost Voli izgubila od FMP-a u Železniku 89:79, a neuspjehu je “kumovala“ loša igra u odrani, a posebno se to odnosi na defanzivni skok

Danilo Nikolić
Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

FMP je dokazao zašto je iznenađenje ABA šampionata, a Budućnost Voli je shvatila da lider može da se oklizne bilo gdje ukoliko nije koncetrisan sto odsto na teren.

Prije svega na defanzivni skok, ali i na odbranu kompletnu! Dovoljno je vidjeti da je FMP imao 15 ofanzivnih skokova, te 23 timske asistencije. Tako je poslije osam vezanih stigao prvi poraz za Podgoričane - Budućnost je u Železniku izgubila od domaće ekipe FMP rezultatom 89:79.

Bio je to prvi poraz “plavih“ od “pantera“ nakon šest vezanih pobjeda u međusobnom duelu. Međutim, Budućnost je i dalje lider i sve drži u svojim rukama, a FMP može da posluži kao otrežnjenje...

Prva četvrtina je bila gusta, igralo se praktično koš za koš, nije bilo nekih epohalnih serija, pa su i “panteri“ i “plavi“ imali najveću prednost od plus tri.

Lider prvenstva na početku, a iznenađenje prvenstva na kraju prvih 10 minuta (20:17). Na otvaranju druge dionice, FMP je za nešto više od dva minuta napravio seriju 7:2, pa je imao osam poena razlike (27:19), ali je u tom trenutku “povukao“ po običaju Nikola Ivanović, pomogli su mu Skot Bamford (opet je imao par nerezonskih šuteva) i Martinš Mejers, vicešampion Jadrana je uhvatio korak za domaćim FMP-om, pa je nakon prvog dijela viđen neriješen rezultat - 43:43.

Tokom šest minuta u drugom poluvremenu gledali smo “tešku košarku“ i igru koš za koš, ali od rezultata 55:54 do kraja treće četvrtine viđena je serija 13:7, pa je domaćin u odlučujućih 10 minuta ušao sa kvalitetnih sedam poena razlike.

Suad Šehović je trojkom odmah vratio neizvjesnost, ali “panteri“ nisu ulazili u paniku, već su smirenom i. Mejers (10) i Danilo Nikolić (11).

FMP Budućnost hajlatovi
Izvor: YouTube/ABA liga

FMP - Budućnost VOLI 89:79 (20:17, 23:26, 25:18)

DVORANA: FMP-a u Železniku. GLEDALACA: 500. SUDIJE: Obrknežević, Mrdak (Srbija), Koljenšić (Crna Gora).

FMP: Rit 13, Pecarski, Jeremić 10, Pot 12, Đoković 5, Radanov 9, Radovanović 18, Tejić 4, Šešlija, Ulubaj 7, Đorđević 11, Momirov.

BUDUĆNOST: Kobs 16, Ivanović 8, Bamfort 18, Šehović 3, Martin 8, Ilić, Z. Nikolić, Kilpatrik 3, Božić, Popović 2, Mejers 10, D. Nikolić 11.

Cedevita Olimpija - Krka (20.00)

TABELA: Budućnost 9-2, Partizan 7-3, FMP 7-4, Cedevita Olimpija 7-3, Primorska 7-3, Mornar 6-5, Crvena zvezda 6-4,  Krka 4-6, Cibona 4-6, Mega 2-9, Igokea 2-8, Zadar 1-9.