Kingsi nisu tako planirali: Niksi se gostili, Brada ubacio 54, uz 10 trojki

Izvor mondo.rs

U noći između petka i subote bio je mnogo raspoloženih timova i igrača u NBA ligi. Sakramento pretrpeo poraz na domaćem terenu nakon tri pobede

Sakramento nije uspeo da odbrani domaći teren u duelu sa Njujorkom. Niksi su uspeli u finišu meča da "prelome" na svoju stranu i stignu do tek šeste pobede ove sezone, uz 20 poraza - 103:101.

Kingsi su tako prekinuli niz od tri pobede, upisavši 14. poraz.

Kod Sakramenta najefikasniji je bio Badi Hild sa 34 poena i 12 skokova, dok su srpski reprezentativci pružili solidne partije.

Bogdan Bogdanović je završio duel sa 14 poena (šut iz igre 5/10, šut za tri 4/5), uz skok i asistenciju za nepounih 29 minuta u igri, dok je Nemanja Bjelica postigao 12 pogodaka (šut iz igre 3/9, šut za tri 3/6, slobodna bacanja 3/4) i imao dva skoka, asistenciju i blokadu za skoro 27 minuta provedenih na parketu.

Najbolji kod Niksa bio je Džulijus Rendl sa 26 poena i devet uhvaćenih lopti.

U NBA ligi u noći između petka i subote bilo je dosta raspoloženih igrača.

Hjuston je bio uspešniji od Orlanda rezultatom 130:114. Rokitsi su stigli do 17. pobede ove sezone, a predvodio ih je uvek "naoštreni" Džejms Harden sa 54 poena, od čega je postigao 10 trojki iz 15 pokušaja.

Popularni Brada je tako peti meč ove sezone završio sa više od 50 datih poena, a vezao je drugi meč sa više od 10 ubačenih trojki (prethodno je protiv Klivlenda imao skor 10/18 u šutu za tri).

Harden
Izvor: Youtube/ESPN

"Prangijalo" se i na meču Milvokija i Memfisa (127:114) na kojem je centralna figura bio Janis Adetokunbo sa 37 poena i 11 skokova, a 241 poen postignut je i u Minesoti gde su Klipersi slavili protiv domaćih Timbervulvsa - 124:117.

Pol Džordž je spakovao rivalu 46 poena, uz pet skokova i sedam asistencija, dok je sjajnu rolu imao i Kavaj Lenard - 42 poena, uz 11 uhvaćenih lopti.