Umalo od gotovog veresija: Mornar se probudio u produžetku! (FOTO)

Autor mondo.me

Mornar je upisao i treću pobjedu nakon drame u Topolici koja je umalo završila neslavno po domaćina!

Imali su Barani +19 u 26. minutu duela sa Letoncima ali su nakon toga "odrijemali" petnaestak minuta i već dobijeni meč uveli u produžetak u kojem su uspjeli da se vrate: Mornar - Riga 106:99!

Izjednačena borba na startu gledana je samo tokom uvodnih par minuta nakon čega se Mornar serijom 12-2 u 5. minute odlijepio na 14:7, a dva minuta kasnije trojkom Vranješa stigao do prvog dvocifrenog vođstva (25:15).

U poslednjem minutu ove dionice Barani su podigli razliku i na 14 poena (29:15), a na startu druge četvrtine i do,u prvom poluvremenu rekordnih +15 (37:22).

U ovom periodu, međutim, proradila je i “dalekometna paljba” Rige pa je nakon trojke Medforda u 15. minutu razlika svedena na “samo” 9 poena (40:31). Na veliku pauzu Barani su ipak otišli sa dvocifrenih 54:45 uz procenat šuta za tri 7/11 nakon što Nidam prvi put promašio iza 7,65 i pokvario nevjerovatnih 70 odsto šuta domaćina za tri!

U sjajnom procentu šuta za tri (Riga je na poluvremenu imala 8/15), leži i odgovor na obostrano visok ofanzivni učinak na poluvremenu.

U drugom poluvremenu Barani su pojačali ritam i u 26. minutu nakon trojke Vranješa stigli do +19 (69:50), ali to nije bio kraj borbe pošto su se gosti početkom završnog perioda serijom 11-0 vratili na jednocifreni minus (73:67)!

U 35. minutu gosti su sa dvije vezane trojke prišli na samo 2 poena (77:75), a potom stigli i do izjednačenja (77:77). Domaćin je prelomnim trenucima uzvratio preko Džejkoba Pulena koji je sa sedam vezanih poena donio Mornaru +5 (84:79), na 2,5 minuta prije kraja.

To, međutim, nije bio kraj drame pošto je Kuruks na 1,24 pogodio trojku za novo izjednačenje (84:84)! I na ovaj napad Rige odgovorio je Pulen, prvo jednim pogođenim bacanjem a onda trojkom na 35 sekundi prije kraja pri isteku napada (88:84).

Ni to nije bilo dovoljno Baranima za pobjedu - Vranješ je prodao loptu u napadu a Medis iz kontre izjednačio (88:88), i izborio produžetak.

U finišu produžetka Mornar je, uprkos svemu, imao više koncentracije i u poslednji minut ušao sa 6 poena viška (100:94), nakon čega više nije bilo drame.

.

Mornar – Riga  106:99 (29:17, 25:28,19:16, 15:27, 18:11)

MORNAR: Pulen 27, Nidam 16, Šehović 4, Ros 3, Begić 8, Vujošević 2, Pavićević, Voler 8, Markota, Vranješ 16, Bjelica 17, Luković 5.

RIGA: Stumbris 14, Freimanis 19, Medford 11, Krajina 6, Thames 9, Iljins, Madsen 12, Medis 3, Blums 9, Kuruks 11.

Drugom uzastopnom pobjedom u FIB igi šampiona Mornar je preskočio na tabeli C grupe.

TABELA: Tenerife 7-1, Nimburk 6-2, Njižni 5-3, Bamberg 4-4, Mornar 2-6, Gaziantep 2-6, Riga 1-7.

U 9. kolu FIBA lige šampiona Mornar 17. decembra igra na Kanarskim ostrvima protiv Tenerifa.