Mornar goropadan u Novom Mestu! (VIDEO)

Autor mondo.me

Barani na gostovanju u Novom Mestu potvrdili da su uhvatili pravu formu: Krka - Mornar 67:76!

Izvor: PROMO/Mornar-MEDIA Pro

Kao i prethodne tri sezone, Mornar se i ove definitvno probudio u decembru! Na gostovanju u Novom Mestu, u 10. kolu ABA lige, Barani su pokazali talenat i snagu zbog koje su ljetos svrstavani u krug ekipa koje konkurišu za plej ofa regionalnog šampionata.

Istina, „Ponosa Bara“ se nakon +19 u 31. minutu malo „kockao“ u dvorani Leon Štukelj, dozvolivši domaćinu da serijom 12-0 na 4 minuta prije kraja zaprijeti (59:66).

Gosti su od početka kontrolisali igru i rezultat – poveli na startu 4:10, pa nakon mini serije domaćih 6-0 uzvratili sa sedam vezanih poena (10:18), a onda u poslednjem minutu prve četvrtine prvi put stigli do dvocifgrenog viška.

Stečenu prednost Barani su održavali tokom cijele druge četvrtine, u dva navrata dizali je na 13 poena razlike a u samoj završnici poluvremena trojkom Džejkoba Pulena stigli i do, u ovom periodu, rekordnih 15 poena viška (25:40)!

U prvom poluvremenu dobar ritam Barana održavali su, prije svega, Pulen, Bjelica i Šehović, sva trojica pogađajući u trenucima kada je domaćin prijetio hvatanjem priključka.

Crossover Pulena
Izvor: YouTube/ABA liga

U trećoj dionici Mornar je konstantno bio u dvocifrenoj prednosti, a nakon dva vezana koša Lukovića stigao i do +18 (36:54). U ovoj dionici gosti su pogodili četiri trojke (dvije Nidam i po jednu Pulen i Bjelica), kojima su odbijeni napadi slovenačkog tima koji je u nastavku zaigrao znatno agresivnije.

Početkom treće dionice, nakon koša Šehovića za bijeg na +19 (45:64), činilo se da je meč riješen ali je opuštanje u nastavku moglo skupo da košta goste pošto je Krka serijom 12-0 prišla na samo 7 poena razlike na 4 minuta prije kraja!

U završnici, ipak, nije bilo drame jer su Pulen i Šehović brzo vratili svom timu dvocifrenu prednost a Bjelica potom „zakovao“ pobjedu u Novom Mestu.

Krka Mornar highlights

Krka – Mornar 67:76 (15:22, 10:18, 20:22, 22:14)

DVORANA: Leon Štukelj GLEDALACA: 800 SUDIJE:
Saša Pukl, Damir Javor, Dragan Porobić

ŠUT ZA TRI: Krka 7/29, Mornar 7/19, SLOBODNA BACANJA: Krka 4/8, Mornar 13/18, SKOKOVI: Krka 19+11, Mornar 22+8, ASISTENCIJE: Krka 17, Mornar 10, UKRADENE LOPTE: Krka 9, Mornar 6, IZGUBLJENE LOPTE: Krka 13, Mornar 16,

KRKA: Kouzi 12 (2/5 za tri), Džons 4, Marineli 3, Škedelj, Stipaničev, Đapa 5, Fifolt, Balažić 4, Jošilo 7 (6sk), Rakićević 8 (7sk), Lapornik 11 (2/6 za tri), Ramljak 13 (7sk).

MORNAR: Pulen 21 (3/5 za tri, 4sk, 4as), Nidam 6 (2/4 za tri, 3sk), Šehović 10 (6sk, 2as), Mugoša, Ros 4, Begić 3, Vujošević, Voler, Markota, Vranješ, Bjelica 20 (2/5 za tri, 6sk), Luković 12 (6sk)

Primorska - Zadar 18:00

TABELA: Budućnost 9-1, Cedevita Olimpija 7-3, Partizan 7-3, FMP 6-3, Primorska 6-3, Crvena zvezda 5-4, Mornar 5-5, Krka 4-6, Cibona 4-6, Mega 2-8, Igokea 2-8, Zadar 1-8.