Budućnost "bacila sidro" na čelu "ABA karavana"! (VIDEO)

Autor mondo.me

Crnogorski šampion u derbiju 10. kola ABA lige odbranio je i učvrstio lidersku poziciju na tabeli regionalnog šampionata: Budućnost - cedevita Olimpija 93:80!

Budućnost - Cedevita Olimpija
Izvor: MONDO

Lako, efektno i ubjedljivo - tri su epiteta koja opisuju devetu ovosezonsku pobjedu košarkaša Budućnosti u ABA ligi!

Duel protiv prvog pratioca na tabeli, lider je, praktično, riješio prije poslednje četvrtine, pošto je u 28. minutu poveo sa rekordnih 23 poena razlike (78:55).Gosti su, istina, uspjeli sredinom poslednje dionice da na kratko spuste minus na 9 poena ali je domaćin odmah nakon toga uzvratio serijom 8-2.

Kobs brži od sirene
Izvor: YouTube/ABA liga

Domaćin nakon prvog koša na meču, trojke Kilpatrika, samo u tri navrata u uvodnim minutima nije bio u vođstvu. Toliko puta, naime, gosti su uspjeli da stignu do izjednačenja ali već u prvoj četvrtini bilo je jasno da „plavi“ imaju recept za pobjedu i protiv prvog pratioca na tabeli.

U 6. minutu Budućnost je povela 17:11, ali su gosti uspjeli da održavaju aktivnim rezultat do sredine druge dionice kada su podgoričani prvi put pobjegli na dvocifrenu razliku. Bamfort je u 15. minutu digao vođstvo „plavih“ na 42:31, a nepun minut kasnije Ivanović sa penala na, u prvom poluvremenu, maksimalnih +13 (44:31).

Sa ovom razlikom otišlo se na „veliki odmor“ da bi u u trećoj dionici bila viđena totalna dominacija Budućnosti koja je rezultirala viškom od 23 poena u 28. minutu (78:55)!

Od tog trenutka, pa do 36. minuta, međutim, domaći su ubacili još samo 3 poena, a ekipa iz Ljubljane 17! Trojkom Boatrajta na 4:44 prije kraja Cedevita Olimpija vratila se na jednocifreni zaostatak (81:72). Srećom, „plavi“ su lišili meč dramatične neizvjesnosti mini serijom 8-2 za +15 u pretposlednjem minutu (89:74). Za mirnu završnicu pobrinuli su se sa po četiri poena Martin i Ivanović.

Ilić kucanje
Izvor: Youtube/ABA

Budućnost – Cedevita Olimpija 93:80 (26:23, 28:18, 24:22, 11:15)

DVORANA: Morača. GLEDALACA: 4,210 SUDIJE:
Tomislav Hordov, Josip Radojković, Denis Hadžić

ŠUT ZA TRI: Budućnost 10/28, Cedevita Olimpija 9/26, SLOBODNA BACANJA: Budućnost 15/21, Cedevita Olimpija 21/26, SKOKOVI: Budućnost 19+8, Cedevita Olimpija 25+9, ASISTENCIJE: Budućnost 16, Cedevita Olimpija 13, UKRADENE LOPTE: Budućnost 10, Cedevita Olimpija 3, IZGUBLJENE LOPTE: Budućnost 6, Cedevita Olimpija 17,

BUDUĆNOST: Kobs 20, Ivanović 17, Bemfort 11, Šehović, Martin 14, Ilić 4, Z. Nikolić, Kilpatrik 5, Božić 2, Mejers 5, D. Nikolić 15,

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 6, Boatrajt 15, Krampelj, Hopkins 5, Murić 9, Mulalić, Miler-Mekintajer 11, Blažić 19, Stipanović 6, Zagorac, Simonović 6, Cirbes 2.

Sjajan utisak koji su ostavili u derbiju 10. kola ABA lige upotpunio je koš Alekse Ilića poslije šuta iz svog reketa koji nažalost nije priznat jer je lopta prošla kroz obruč koju stotinku nakon isteka regularnog dijela meča!

Primorska - Zadar 18

TABELA: Budućnost 9-1, Cedevita Olimpija 7-3, Partizan 7-3, FMP 6-3, Primorska 6-3, Crvena zvezda 5-4, Mornar 5-5, Krka 4-6, Cibona 4-6, Mega 2-8, Igokea 2-8, Zadar 1-8.