Mornar "probio led": Gaziantep "pao" u Topolici (FOTO)

Autor mondo.me

Košarkaši Mornara slavili prvu pobjedu u FIBA ligi šampiona. U Topolici Barani slavili protiv Gaziantepa 84:77

Izvor: PROMO/FIBA/Mornar

Mornar nije dobro ušao u meč što su gosti iskoristili da nakon tri minuta povedu 2:7. Samo dva minuta kasnije, međutim, Barani su serijom 9-0 preokrenuli na 11:7. Preokret je stigao nakon perioda u kojem su Pavićevićevi izabranici odigrali sjajno u defanzivi.

Mornar je i u drugoj četvrtini čuvao vođstvo koje je uoči poluvreman podignuto na 9 poena (43:34), nakon trojki Vranješa, Nidama i Markota u seriji. Do tog trenutka, upravo je šut za tri bio glavna kočnica domaćih (3/15 prije pomenute serije), dok je gostima do završnice poluvremena išlo prilično dobro u ovom segmentu (4/9).

Miniserijom 5-0, Mornar je na startu drugog poluvremena prvi put otišao dvocifrenu prednost (49:36). Turski sastav je odmah odgovorio serijom 7-0 (51:44), nakon čega se ponovo ušlo u ritam „koš za koš“ do kraja ovog kvartala u kojem su Barani sačuvali +9.

Početkom završne dionice Voler je sa dvije vezane trojke odbio napada Gaziantepa i vratio dvocifreni višak (69:58, 32. minut). Na nepuna 4 minuta prije kraja Luković je pogodio za +14 (79:65), nakon čega se više nije bilo rezultatske neizvjesnosti.

Mornar – Gaziantep 84:77 (19:15, 24:19, 20:20, 21:23)