Košarka

Triler u Topolici imao srećan kraj za Budućnost! (VIDEO)

Autor mondo.me

Prvi ovosezonski crnogorski derbi odlučen nakon drugog produžetka u kojem je uspješnija bila Budućnost.

Mornar je ekspresno stigao do dvocifrenog vođstva ali ga je brzo i izgubio. Već u 3. minutu Barani su imali 11-0, ali je odmah nakon toga uslijedila serija Budućnostnosti 10-0, da bi se na prvi preokret čekalo do poslednjeg minuta uvodne četvrtine. U ovom periodu domaćin je imao čak 7 skokova više, ali su Podgoričani odličnim šutem iza linije 6,75 (4/6), naplatili slabu realizaciju Mornara.

U drugoj četvrtini sve do finiša gledana je rezultatska “klackalica”, koju su gosti prekinuli mini serijom 5-0 pred odlazak na “veliki odmor”.

Mornar je sjajno otvorio treću dionicu i serijom 8-0 se vratio u vođstvo (49:44). Nalet domaćina bio je, međutim, ponovo kratkog daha i u 28. minutu Budućnost je ponovo bila na +4 (52:56) a u samoj završnici ovog perioda digla razliku na 6 poena (56:62). .

"Kola" su  nastavila da idu nizbrdo po Barane i u poslednjoj četvrtini i nakon dva minuta igre u završnom kvartalu gosti su prvi put stigli do dvocifrenog viška (56:67). U finišu Mornar je, ipak, uspio da uhvati priključak i nakon trojke Pulena, pogođenih penala Nidama na novog koša Pulena na 1:04 priša na 76:78!

Barani su na 40 sekundi prije kraja imali i šut za preokret ali Nidam nije pogodio trojku a uhvaćenu loptu Vranješ nije nakon toga i sačuvao. Domaćin je, ipak, dobio još jednu priliku da u završnici preokrene - Pulenova trojka na 4 sekundi prije kraja nije ušla, ali je Markota uhvatio loptu i poentirao pod košem za produžetak!

Drama nije bila gotova ni nakon dodatnih pet minuta! Mornar je u prvom produžetku promašio nekoliko trojki u pretposlednjom minutu ali potom, preko Nidama, sa penala na 20 sekundi prije kraja stigao do izjednačenja (87:87), s kojim je završen ovaj period.

U drugom proužetku Barani su bili u vođstvu od trojke Markote (90:87), do 25 sekundi prije kraja kada je Kobs sa penala preokrenuo (92:93).

Kobs - Martin Aley oooop
Izvor: YouTube/ABA liga

Mornar – Budućnost 92:95 (20:21, 21:23, 15:18, 22:16, 9:9, 5:8)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 2,000 Sudije: Sreten Radović, Mario Majkić, Jakub Zamojski

MORNAR: Pulen 21, Nidam 19, Šehović, Mugoša, Ros 1, Begić 6, Vujošević, Voler 5, Markota 9, Vranješ 10, Bjelica 5, Luković 13.

BUDUĆNOST: Kobs 17, Ivanović 13, Bamfort 9, Šehović 3, Martin 13, Ilić 6, Z. Nikolić 10, Kilpatrik, Božić 2, Popović 7, Mejers 2, D. Nikolić 9.

ABA LIGA, 9. KOLO:

petak

FMP - Zadar 94:67 (20:15, 30:15, 23:14, 21:24)

subota

Mornar - Budućnostposle produžetaka 92:95 (20:21, 21:23, 15:18, 22:16, 9:9, 14:17)

nedelja

Igokea - Mega 12.00
Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 17.00
Cibona - Koper Primorska 20.00
Partizan - Krka 20.00

TABELA: Budućnost 8-1, Cedevita Olimpija 6-2, Koper Primorska 6-2, FMP 6-3, Partizan 5-3, Crvena zvezda 5-3, Krka 4-4, Mornar 4-5, Cibona 3-5, Igokea 1-7, Mega 1-7, Zadar 1-8