Uživo

Partizan opet "pao" u Morači, Budućnost ostaje lider "ABA karavana"! (FOTO)

Partizan je do finiša derbija 8. kola ABA lige prijetio da će prekinuti seriju poraza u Morači započetu još 2014. godine ali su "plavi" pogađali kada je bilo najvažnije - 65:60!

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

"Rovovska bitka" starih rivala gledana je u crnogorskom hramu košarke i u njihovom 31. duelu u regionalnom šampionatu! Iako su oba sastava krizirala u šutu, naročito sa distance (Budućnost 3/15 a Partizan 3/23 za tri), spektakl u Morači nije izostao.

Pobjednik je odlučen bukvalno u poslednjih pola minuta pošto je do 28 sekundi prije kraja na semaforu stajao rezultat 60:60! Tada je Ivanović, iz drugog pokušaja pogodio sa poludistance kaznivši goste za dva promašaja kojima su propustili da preokrenu u završnici nakon što ih je Kobs častio sa dvije izgubljene lopte i faulom u napadu!

Nakon toga, kola su i definitivno krenula nizbrdo za "crno-bijele" jer je Mozliju sviran faul u napadu a Trinkijeri morao da napusti dvoranu zbog drugg tehičkog tajm auta. Skot Bamfort je pogodio "kazneni penal" a potom i još dva nakon faula Tomasa na 23 sekundi prije kraja za 65:60.

Povratka u meč za goste nakon toga nije bilo:

Budućnost - Partizan 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)

DVORANA
:Morača GLEDALACA: 5,280 SUDIJE: Saša Pukl, Damir Javor, Milan Nedović

BUDUĆNOST: Kobs 14, Ivanović 12 (4as), Bamfort 8, Šehović 2, Martin 12 (12sk), Ilić 4 (9sk), Z. Nikolić, Kilpatrik, Božić, Popović 3, Mejers 6 (5sk), D. Nikolić 4.

PARTIZAN: Volden 2, Zagorac 7 (4sk), Pejdž 5 (3as), Gordić 6 (3as), Jaramaz 3, Miletić 4, Veličković 11, Janković 6, Tomas 8 (8sk), Peiners, Mozli 8 (6sk).

Iako nije postigao odlučujuće poene, ključna figura u 7. ovosezonskoj pobjedi Budućnosti u ABA ligi bio je Hasan Martin koji je spektakularnim zakucavanjem na startu drugog poluvremena digao moral svom timu i dominacijom u reketu povukao ka preokretu. Centar "plavih" je i ovog puta imao "dabl-dabl" učinak sa 12 poena i isto toliko uhvaćenih lopti!

Kucanje Martina
Izvor: YouTube/ABA liga

Uz ovo, i takođe spektakularno zakucavanje Rašona Tomasa, derbi 8. kola ABA lige ostaće upamćen i po sjajnom dočeku plejmekeru Partizana Nemanji Gordiću koji je 2018. godine bio jedan od asova koji su Budućnosti donijeli titulu šampiona ABA lige.

Navijači "plavih" to nisu zaboravili, kao ni uprava kluba ispred koje je predsjednik Budućnosti Dragan Bokan uručio Gordiću specijalno pirznanje. Ovacijama je u Morači dočekan i jedan od najboljih košarkaša koji su ikada igrali u dresu Budućnosti Vlado Šćepanović, sada asistent Andrei Trinkijeriju na klupi Partizana.

Krka - Igokea 76:75

TABELA: Budućnost 7-1, Primorska 6-2, Cedevita Olimpija 6-2, FMP 5-3, Partizan 5-3, Zvezda 4-3, Mornar 4-3, Krka 4-4, Cibona 3-5, Igokea 1-7, Mega 1-7, Zadar 1-7.

Autor mondo.me
19:53

U MORAČI SLAVLJE I NA TRIBINAMA I NA PARKETU!

Budućnost je nastavila seriju pobjeda protiv najtrofejnijeg člana "ABA karavana" započetu još 2014 godine - 65:60!

19:52

BAMFORT PRECIZAN SA PENALA - 65:60

Bamfort je naplatio tehničku grešku Trinkijeriju pogođenim penalom a potom još dva puta ubacio sa linije bacanja za +5 i pobjedu!!!

19:45

KOBS GRIJEŠI U NIZU, ALI TU JE IVANOVIĆ - 62:60

Kobs je izgubio dvije lopte u pretposlednjem minutu i potom napravio faul u napadu ali Partizan to nije iskoristio da preokrene rezultat! Ivanović je potom pogodio iz drugog puta za novo vođstvo "plavih" na 28 sekundi prije kraja! Trinkijeri je nakon toga tražio tajm-aut ali je akcija koju je italijanski stručnjak nacrtao svojim igračima nije realizovana - faul je napravio Mozli a trener Partizana zaradio tehničku grešku!

19:43

TROJKA JARAMAZA ZA DRAMU U FINIŠU - 60:60

Ognjen Jaramaz upisao se u strijelce tek u 39. minutu ali trojkom! Bila je to treća trojka Partizana iz 21. šuta!

19:40

ORI SE PJESMA "VARVARA" - 60:57

Ivanović trojkom, pa Kobs sa poludistance donose "plavima" +3 na 3:52 prije kraja. Navijači Budućnosti pojačavaju podršku u završnici!

19:37

KAD NEĆE - MARTIN

Drugi koš za Budućnost u poslednjem kvartalu postigao je Martin. Na drugoj strani Mozli je ubacio jedno bacanje - Partizan ni nakon šest minuta igre u ovoj dionici nema pogođen šut iz igre (0/8)!

19:34

REZULTAT PRVA ČETIRI I PO MINUTA POSLEDNJE ČETVRTINE - 2:2!

Koš Ilića na početku 32. minutu i dva pogođena penala Tomasa nepun minut kasnije učinak je "plavih" i "crno-bijelih" u prva četiri minuta igre četvrtog perioda! Budućnost je u tom periodu promašila tri a Partizan sedam šuteva iz igre!

19:28

SERIJA PROMAŠAJA IZA 6.75 PARTIZANA - 53:52

Tri promašene trojke i dva penala - šuterski je učinak partizana na startu poslednje četvrtine. Ilić je ubacio za novi preokret!

19:25

"KLACKALICA" U FINIŠU TREĆE ČETVRTINE - 51:52

"Flouting" Voldena u završnici treće dionice za poen viška Beograđana pred zavšni kvartal.

19:21

I KILPATRIK JE OSJETIO "VATRU" ABA DERBIJA!

Američki bek sa dugogodišnjim NBA iskustvom iŠon Kilpatrik odigrao je prve minute u dresu crnogorskog šampiona. Za nepuna četiri minuta promašio je šut za tri i napravio faul.

19:14

MARTIN VRAĆA PLAVE U VOĐSTVO - 46:44!

Seriju promašaja na obje strane prekida Martin sa penala za prvo vođstvo "plavih" poslije 4. minuta!

19:08

NOVA MINI SERIJA BUDUĆNOSTI - 42:42!

Goridć je sa linije bacanja prekinuo mini seriju s kojom su "plavi" prišli na 4 poena, ali je potom uslijedila nova 6-0 za izjednačenje! Precizni su sa poludistance bili danilo Nikolić i ivanović a Šehović sa penala

19:00

MARTIN ŽESTOKO OTVARA DRUGO POLUVRIJEME!

Hasan Martin fantastičnim zakucavanjem postiže prvi koš u nastavku ali nakon toga Veličkovića pogađa trojku za rekordnih +9!  Kobs akcijom 2+1, pa potom sa još dva pogođena penala vraća minus na četiri poena (36:40)

18:56

18:49

PARTIZAN ODBIO NAPAD BUDUĆNOSTI

Serija 7-0 "crno-bijelih" u finišu poluvremena za rekordnih +8. Visoka razlika s obzirom na očajan šut gostiju iza linije 6,75 (1/12), mada ni Budućnost nije bila na svom nivou u ovom segmentu (2/9).

BUDUĆNOST: Kobs 6, Ivanović 5, Bamfort 5, Martin 6, Ilić 2, Popović 3, Mejers 2. Timski: 9/20 za dva, 2/9 za tri, 5/8 sl. bacanja, 17 skokova (11-6), 6 asistencija, 5 izgubljenih lopti.

PARTIZAN: Zagorac 7, Pejdž 3, Gordić 4, Miletić 4, Veličković 8, Janković 4, Tomas 2, Mozli 5. Timski: 15/21 za dva, 1/12 za tri, 4/5 za tri, 18 skokova (14-4), 8 asistencija, 3 ukradene, 3 izgubljene lopte.

18:33 Nakon tri minuta igre u ritmu "koš za koš", Partizan ponovo bježi koševima Jankovića pa Veličkovića - 23:27

"Plavi" su u finišu za nijansu popravili šut za dva (7/17), ali još uvijek su bez "dalekometne paljbe" (2/7 za tri). Srećom za domaćina, ne ide iza linije 7,65 ni "crno-bijelima" (1/11)

18:29

18:26

Budućnost se budi 19:19

Serija 8-0 "plavih" za izjednačenje! Pet vezanih poena Ivanovića pa kucanje Ilića nakon što je lopta iskočila iz koša poslije šuta beka Budućnosti!

18:20 - CRNO-BIJELI SU NA +8 11:13/13 šut Budućnosti iz igre u prvoj četvrtini!

18:14 - Pogledajte atmosferu u Morači pred početka meča

18:09

Budućnost reaguje, ali uzvraća odmah Partizan- 8:10

Skot Bemfort ubacuje trojku za vođstvo Podgoričana, u trećem minutu (5:4), a Zagorac odgovara hicem sa poludistance. Miletić dva puta poentira za novi bijeg "crno bijelih" na +4

18:08

Loš početak Budućnosti, 0:4

Zagorac i Veličković realizovali su prva dva napada Beograđana i doveli ih u prvo vođstvo, za minut igre.