Mornari "podigli sidro": Zadar "pao" u praznoj Topolici (FOTO)

Autor mondo.me

Košarkaši Mornar slavili protiv Zadra nakon tvrdog meča koji su dramatične završnice lišili u poslednjoj četvrtini Nidam i Pulen.

Mornar je meč počeo u neočekivanoj petorci, sa Vujoševićem i Volerom umjesto Lukovića i Pulena (uz Nidama, Šehovića i Markotu). Ova postava otvorila je meč dobro u fazi odbrane, ali očajan šut sa penala tokom čitave četvrtine (2/8) odrazio se na rezultat pa su Barani na kraju kvartala imali samo 2 poena viška.

Pulen je sa tri pogođena penala na startu drugog kvartala donio Mornaru +5, ali su ubrzo nakon toga gosti uzvratili serijom 6-0 za preokret (24:25). Do završnice poluvremena gledana je „rezultatska klackalica“ koju je prekinuo sa dva realizovana kontranapada i ponovo sa linije bacanja Pulen (47:42).

Barani su drugo poluvrijeme otvorili mini serijom 5-0 za bijeg na 54:46. Keler je potom odgovorio sa dvije trojke ali mu je na obje uzvraćeno istom mjerom, prvo Markote pa potom Nidama.

U 25. minutu Pulen sa četiri i Luković jednim pogođenim penalom donijeli su Mornaru +13 (65:52). Prednost je, međutim, spuštena do kraja četvrtine na samo 6 poena (76:70).

U poslednjoj četvrtini Mornar je podigao ritam i u 35. minutu stigao do +15 (87:72), nakon čega se više nije postavljalo pitanje pobjednika.

Šou Džejkoba Pulena
Izvor: YouTube/ABA liga

Detalj koji najbolje ilustruje buđenje Barana skriva se u statistici Džejkoba Pulena koji ovog puta nije bio najbolji strijelac ali jeste asistent (9asistencija uz 20 poena i 4 uhvaćene lopte)!

Mornar – Zadar 95:86 (19:17, 30:29, 27:24, 19:16)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: Igrano bez prisustva publike SUDIJE: Ilija Belošević, Marko Juras, Ivan Stefanović

MORNAR: Pulen 20, Nidam 21, Jelenić, Šehović 8, Ros 9, Begić, Vujošević. Voler, Markota 12, Vranješ 3, Bjelica 13, Luković 9.

ZADAR: Uljarević, Alen 8, Ivanov 13, Sirišević, Palokaj 1, Vuković 16, Junaković 19, Mavra 4, Fundić 8, Planinić, Keler 11, Gilbert 6,

ABA LIGA – 7. kolo

Subota:

Cedevita Olimpija – FMP 93:89

Nedjelja:

Mega Bemaks – Primorska 73:79

Mornar – Zadar 95:86

Partizan NIS – Crvena zvezda mts (20.00)

Ponedjeljak:

Cibona – Krka (18.00)

TABELA: Budućnost 6-1, Cedevita Olimpija 6-1, FMP 5-2, Primorska 5-2, Mornar 4-3, Crvena zvezda mts (-1) 4-2, Partizan NIS (-1) 4-2, Krka (-1) 3-3, Igokea 1-6, Mega Bemaks 1-6, Cibona (-1) 1-6, Zadar 0-7.