Izvor mondo.rs

Prethodno veče u NBA ligi obeležili i Luka Dončić još jednom sjajnom partijom za Dalas, kao i trojka Grema kojom je Šarlot stigao do pobede u Njujorku

Dalas je dočekao Toronto Reptorse, ali u Teksasu nisu imali povlastice i respekt za šampiona NBA lige.

Mevse je predvodio evropski tandem Luka Dončić - Kristaps Porzingis za sedmu pobedu ove sezone.

Slovenački as je ubacio 26 poena, od čega 15 sa linije slobodnih bacanja, a imao je i 15 skokova, sedam asistencija, uz dve ukradene lopte i sedam izgubljenih za gotovo 36 minuta provedenih u igri.

Porzingis je duel završio takođe sa "dabl-dabl" učinkom - 20 poena, 15 skokova.

Kod Reptorsa najzapaženije role imali su Norman Pauel, koji je ubacio 26 poena i Fred van Flit sa 24 pogotka.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović nije dobio priliku da zaigra za Dalas na tom meču.

Šarlot je srušio Nikse u Njujorku (103:102) i to "bombom" u finišu meča.

Devonte Grem je 2,1 sekundu pre kraja ubacio "trojku" za pobedu, ukupno devetu na toj utakmici. Bio je najefikasniji igrač meča sa 29 poena (šut za tri 9/16), a upisao je i četiri skoka i tri asistencije, uz pet izgubljenih lopti.

Šarlot
Izvor: Youtube/Jose Hoopz

Pratio ga je Pi Džej Vašington sa 19 pogodaka, dok je kod Niksa Ar Džej Baret bio najefikaciji sa 22 poena.

Šarlotu je to bio šesti trijumf u sezoni, uz sedam poraza, dok je Njujork na skoru 3-10.

Džejms Harden predvodio je Hjuston do trijumfa u Mineapolisu rezultatom 125:105. On je u koš Minesote "sasuo" 49 poena.

Popularni Brada upisao se u istoriju franšize jer je neumorno šutirao na tom meču. Imao je šut iz igre 16/41 (šut za tri 8/22), što mu je rekord karijere. U istoriji Hjustona samo je Elvin Hejs davne 1968. godine uputio više udaraca ka košu - 45.

Hardenu je to bio treći meč u nizu na kojem je upisao 40 i više poena, a imao je i pet skokova i šest asistencija, uz četiri izgubljene lopte.

U redovima Minesote najefikasniji je bio Karl Entoni Tauns sa 27 pogodaka i 15 skokova.

Klipersi su pred domaćom publikom u Los Anđelesu "ubili" Atlantu, u bukvalnom smislu te reči jer su im ubacili čak 150 poena, i to u regularnom delu meča.

Krajnji rezultat bio je 150:101.

Predvođeni Polom Džordžom domaći su već u prvoj četvrtini postigli 43 poena, a onda u drugom poluvremenu upisali 76.
Džordž je završio duel sa 37 pogodaka, od čega je postigao šest trojki, i to za samo 20 minuta provedenih na parketu, Lu Vilijams je dodao 25, a Džerom Robinson 21 poen za osmu pobedu Klipersa u sezoni.

Kod Atlante (skor 4-8) istakao se Tre Jang sa 20 poena, pet skokova i šest asistencija.