Ivanović povukao u finišu za trijumf u Laktašima (VIDEO)

Autor mondo.me

Šestu uzastopnu pobjedu u ABA ligi Budućnost je izvojevala na gostovanju Igokei - 72:83. "Tvrd" meč u Laktašima lišio je dramatične završnice Nikola Ivanović sa dvije trojke u trenucima kada se utakmica "lomila".

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Igokea je serijom 8-0 u 3. minutu stigla do, ispostavila se, najubjedljivije razlike viđene u prvom poluvremenu (10:4). „Plavi“ su, međutim, brzo uhvatili priklkjučak i sveli razliku na samo poen (17:16), da bi vođstvo vratili početkom druge dionice nakon prve od tri trojke Šehovića u ovom periodu, uz pogođeno dodatno bacanje (20:23).

Domaćin je odmah uzvratio mini serijom 5-0 za novi preokret ali je prednost zadržao samo minut koliko je „plavima“ bilo dovoljno da se vrate u vođstvo koje su potom održavali do poluvremena.

Razlika u ovoj dionici nije prelazila pet poena uprkos velikom broju izgubljenih lopti domaćih i solidnom šutu sa distance Podgoričana (7/17).

U prvom poluvremenu, nakon što je na startu meča dobio drugu ličnu, na teren nije izlazio Martin kojeg je trener „plavih“ Mijović čuvao za nastavak meča.

U trećoj dionici Igokea je brzo stigla do preokret (48:47, 22. minut), nakon čega je, uglavnom, gledana igra u ritmu koš za koš u kojoj su „plavi“ sačuvali poen viška za završnu četvrtinu (58:59).

Budućnost je poslednju četvrtinu otvorila mini serijom 4-0 koju je prekinuo trojkom Von, ali je odmah istom mjerom uzvratio Ivanović a nakon njega i Božić (61:69). Von je neuspješno pokušao da uzvrati iza 6,75 a nakon njega Zoran Popović je pogodio pod košem za prvo dvocifreno vođstvo na meču – 61:71 (33. minut).

Domaćin je u 34. minutu prišao na 68:73, nakon čega je Ivanović uzvratio trojkom za rezultat koji je na semaforu potom stajao punih četiri minuta (68:76)! Seriju promašaja na obje strane prekinuo je upravo Ivanović i to ponovo iza 6,75 na 1:58 prije kraja meča (68:79).

Hasan Martin u akciji
Izvor: YouTube/ABA liga

Igokea – Budućnost 72:83 (20:19, 22:26, 16:18, 14:24)

IGOKEA: Rajt 3, Evans 12, Simeunović, Talić, Lešić 4, Kariniauskas 4, Grin 6, Stević, Von 20, Ilić 9, Kočić, Gagić 12.

BUDUĆNOST: Kobs 13, Ivanović 18, Bamfort 11, Šehović 10, Starovlah, Martin 4, Ilić 2, Z. Nikolić 6, Božić 7, Popović 4, Mejers 3, D. Nikolić 5.

Cibona - Krka (18.00)

TABELA:Budućnost 6-1, Cedevita Olimpija 5-1, FMP 5-1, Crvena zvezda 4-2, Partizan 4-2, Primorska 4-2, Mornar 3-3, Krka 3-3, Cibona 1-5, Mega 1-5, Igokea 1-6, Zadar 0-6.