Košarka

Menadžer zabranio Pejtonu Votsonu da igra sa Jokićem? Isplivali nevjerovatni detalji poslije drame u Denveru

Autor Bojan Jakovljević Izvor mondo.rs

Pejton Votson nije igrao u plejofu ove sezone u NBA ligi, a razlog za to je zahtev njegovog menadžera Riča Pola. Sada je sve jasnije zašto Denver nije hteo da ga ostavi u ekipi.

Izvor: Jamie Schwaberow / Getty images / Profimedia

Mnogi su se žalili na Denver zbog toga što klub nije ostavio Pejtona Votsona u ekipi, ali sada su isplivale neke nove informacije o krilnom košarkašu. Votsona je Denver uzeo kao 30. pika 2022. godine, a prošle sezone je izrastao u startera. Ipak, sada je njegov agent Rič Pol iznio neke nevjerovatne tvrdnje.

Pejton Votson prošle sezone nije igrao u plej-ofu za Denver, a razlog za to je zapravo zabrana od strane upravo Riča Pola. Povreda zadnje lože ga je mučila, a iako je sam Votson htio da nastupa, nije mu dozvoljeno.

"Morate da budete oprezni kada se vraćate iz tih povreda. Košarkaši hoće da igraju, a mi moramo da ih zaštitimo od njih samih u tim momentima, pogotovo ako im ističe ugovor", rekao je Rič Pol.

Šta se desilo sa Votsonom?

Nakon prve sezone u kojoj je malo igrao, Votson je u sljedećoj odigrao 80 mečeva, a prošle godine kada je bio najbolji zbog povrede je sveden na 54 meča, od čega 40 kao starter. Prosječno je imao 14,6 poena, 4,9 skokova i 2,1 asistenciju, a gotovo ništa za njegov odlazak nisu dobili Nagetsi.

Potpisali su veterana Demara Derouzana u pokušaju da zakrpe rupu u timu, a u trejdu sa Klivlendom dobili su pika prve i pika druge runde. Votson je potpisao četvorogodišnji ugovor vrijedan 88.000.000 dolara.