Još jedan poraz za košarkaše Budućnosti

Izvor RTCG

BUDUĆNOST VOLI - BAHČEŠEHIR 75:92

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Podgoričani su nakon poraza od strane Gran Kanarije i Crvene zvezde, imali "lošu sreću" i u sukobu sa Bahčešehirom.

Judoka Azubuike, koji je najavljen kao najveće pojačanje, ni na trećem uzastopnom meču nije dobio ni sekundu.

Žakelj je u startnu postavu uvrstio Matea Drežnjaka, koji je odigrao nekoliko veoma loših minuta protiv Crvene zvezde, a ni večeras nije bilo puno bolje - u odbrani je često ispadao, pa je morao da izađe iz igre pri najvećem vođstvu Bahčešehira (19:10 na polovini 1. četvrtine).

Zamijenio ga je Andrija Slavković, koji je donio čvrstinu, ali je turski tim bio razigran i već u prvih 10 minuta imao sedam igrača koji su pogodili iz igre.

Marko Simonović je na startu druge dionice povisio na 28:20, ali je uslijedila "rafalna paljba" Budućnosti, a vođa "streljačkog odreda" je bio Flečer Megi.

Američki bek je ubacivao sve što je uputio ka obruču, a preokret na 31:30 je donio Mekinli Rajt u 13. minutu.

Prvi put je promašio pri tom rezultatu, ali je potom dao još dva bacanja za 33:30.

Prije odlaska na odmor je došlo do čarki zbog grubog duela Tajlera Kavanoa i Ferela.

Nikoli Tanaskoviću, je suđena nesportska greška, što su protivnici iskoristili da priđu na 49:45.

U 1. poluvremenu je Megi dao 23 poena, Ferel 13, Rašid Sulajmon osam, Rajt četiri, a Kenan Kamenjaš svega jedan. Bilo je jasno da je potrebna pomoć centara i krila, da ne mogu bekovi sami da dobiju Radonjićev tim. I stigla je, baš kada je Bahčešehir preokrenuo na 50:49, jer su redom pogađali Andrija Slavković, Kamenjaš i Tanasković za 55:52 u 24. minutu.

Budućnost je u 2. kolu u završnih pet minuta nadoknadila 12 razlike protiv Gran Kanarije (63:75) i izborili produžetke.

Međutim, prišli na minus devet (63:72).

BUDUĆNOST VOLI - BAHČEŠEHIR 75:92 (20:26, 29:19, 7:25, 19:19)
Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 1.500. Sudije: Bisang (Francuska), Travicki (Poljska), Atard (Italija).

Budućnost Voli: Sulajmon 12, Ilić 1, Megi 23, Slavković 4, Tanasković 2, Ferel 19, Jovanović, Drežnjak, Omić, Rajt 7, Azubuike, Kamenjaš 7.

Bahčešehir: Smit 20, Hazer 14, Masinburg 8, Haltali, Iljasoglu, Mutaf, Arna, Simonović 13, Odijas 9, Kavano 7, Bas, Butej 21.