ZVEZDA SRUŠILA BASKONIJU U PAKLU ARENE: Crveno-bijeli upisali i drugi trijumf u Evroligi

Izvor Kurir

Crvena zvezda - Baskonija 78:71

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Baskoniju u utakmici 2. kola Evrolige rezultatom 78:71.

Zvezda je tako upisala i drugu pobjedu u elitnom takmičenju dok je Baskonija upisala prvi poraz.

Zvezda je sjajno otvorila meč i rafalom trojki stekla uvodnu prednost od 15:6. Samo u prvoj četvrtini Zvezda je ubacila čak šest trojki.

Crveno- bijeli su tokom cijelog poluvremena održavali razliku koja je maksimalno iznosila 12 poena 42:30. Serijom od četiri poena, gosti su smanjili minus na poluvremenu.

Slična priča i trećoj dionici Zvezda je održavala prednost koja je u jednom momentu boila maksimalnih "+14", pa pala na sedam. Na kraju treće dionice, na semaforu je stajalo - 59:49.

Zvezda je u četvrtoj dionici imala "+16" u jednom momentu, ali se Baskonija vrlo brzo vratila na "-7" poena. Gosti su stigli i na samo četiri poena minusa - 66:62 u 37. minutu.

Ipak, Zvezda je najviše zahvaljujući Kenanu i Bolomboju sačuvala prednost i zabilježila i drugu pobjedu.

Najbolji kod Zvezde bili su Kenan sa 19 i Bolomboj sa 15 poena.

Kod Baskonije istakao se Moneke sa 19 poena.

Crveno-bijele već naredne nedelje očekuje duplo kolo Evrolige. Najprije u utorak gostuju Fenerrbahčeu, a potom u petak dočekuju Barselonu.