PLAVI PRETRPJELI PORAZ U "MORAČI" OD GRAN KANARIJE

Autor Teodora Orlandić

Budućnost Voli je rezultatom 86:89 izgubila od Gran Kanarije u 2. kolu Evrokupa.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Nakon najveće razlike u prvoj četvrtini od 10 poena, plavi su podbacili nakon poluvremena nakon čega se razlika znatno smanjivala u korist Gran Kanarije. Košarkaši Budućnost Volija odigrali su srčan i mnogo dobar meč protiv momaka sa dalekih španskih ostrva.
Na samom kraju uzbudljive utakmice, rezultat je bio 81:81 nakon čega su se igrali produžeci u kojima je Budućnost Voli pokušala da vrati vođstvo i trijumfuje nad protivnikom, ali su u zadnjem minutu gosti ostvarili pogodak i dobili meč sa 3 razlike (86:89).

Budućnost Voli-Gran Kanarija 86:89 (25:20, 19:18, 14:24, 23:19, 5:8)

Budućnost Voli: Morgan 15, Sulejmon 16, Ilić, Megi 12, Slavković 11, Tanasković, Ferel 9, Jovanović, Drežnjak 7, Rajt, Azubuike 4, Kamenjaš 12.

Gran Kanarija: Urbanjak, Kljajić, Kondit 8, Houmsli 23, Albisi 8, Brusino 11, Salvo 10, Alosen 9, Pelos 6, Šurna 3, TOBI 4, Tomason 7.