BUDUĆNOST BOLJA OD SC DERBIJA U TEST MEČU

Košarkaški Budućnost Volija ubjedljivo su savladali SC Derbi u test meču odigranom u "Morači" - 80:62.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Na desetak dana pred start nove sezone od dva podgorička tima u mnogo boljoj formi je slavniji...

Početak utakmice nije nagovještavao takav ishod pošto su "studenti" na odmor nakon 20 minuta otišli sa 33:31.

Ipak, u drugom poluvremenu kao da se samo jedna ekipa vratila na parket, pa je nakon tri četvrtine ekipa Andreja Žakelja vodila sa čak 60:38 i mnogo prije kraja riješila pitanje pobjednika.

Flečer Megi je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, dok su Aleksa Ilić, Jogi Ferele i Kenan Kamenjaš ubacili po deset, Mekinli Rajt devet, a Nikola Tanasković osam...

Na drugij strani, Luka Bogavac je ubacio 12 koševa, David Mirković devet, a Zoran Nikolić, Igor Drobnjak i Emir Hadžibegović po osam.

Budućnost novu sezonu AdmiralBet ABA lige otvara 21. septembra crnogorskim derbijem sa Mornarom, dok SC Derbi kreće pet dana kasnije utakmicom protiv Spartaka.