DONČIĆ OSTAO BEZ OLIMPIJSKIH IGARA! Grčka prejaka za Sloveniju

Autor Haris Krhalić

Kraj za Sloveniju.

Izvor: Aris MESSINIS / AFP / Profimedia

Košarkaška reprezentacija Grčke savladala je selekciju Slovenije rezultatom 96:68 u utakmici polufinala kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre.

Grci su od samog početka imali vođstvo koje nisu ispustili ni u jednom trenutku meča. Već nakon prve četvrtine Grčka je imala ubjedljivu prednost (32:14). Na poluvremenu je bilo +14 za Grčku koja je na pauzu otišla sa prednošću rezultatom 47:33.

Ni treća četvrtina nije donijela mnogo promjena pa se u posljednjih 10 minuta sa rezultatom 66:50. U posljednjoj dionici prednost Grka rasla je i do 31 poena, da bi na kraju završilo sa ubjedljivih +28.

Luka Dončić postigao je 21 poensa sedam skokova i pet asistencija. Najefikasniji u Grčkoj reprezentaciji bio je Tomas Vokap sa 19 poena dok je Janis postigao 13 poena.

Grčka će , kao domaćin turnira, igrati i njegovo finale,a protivnik će im biti pobjednik susreta Hrvatska - Dominikanska Republika.