CRVENA ZVEZDA STIGLA DO MEČ LOPTE ZA TITULU: Nedović i Bolomboj vodili crveno-bijele do druge pobjede protiv Partizana

Autor Marija Milošević Izvor Kurir

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige protiv Partizana.

Tim Janisa Sferopulosa je u drugoj utakmici u hali "Aleksandar Nikolić" slavio rezultatom 80:73 (17:19, 21:19, 23:19, 19:16) i stigao do meč lopte.

Zvezda je dva dana ranije u prvoj utakmici slavila sa 85:82.

Šampion regiona će postati ekipa koja prva stigne do tri pobjede. Treća utakmica se igra u nedjelju od 20.30 časova, a domaćin će biti Partizan u "Areni".

Prvo poluvrijeme je obilježio Nemanja Nedović. Postigao je 21 poen, ali nije imao pravu pomoć. Sa druge strane, Partizan je totalno nadskočio domaćina (24:10), pa je poslije prvog poluvremena viđen egal - 38:38.

Ni treća četvrtina nije donijela drugačiju sliku. Crveno-beli su uglavnom vodili, a Partizan stizao. Posle 30 minuta igre domaći tim je imao četiri poena viška.

Zvezda je sredinom poslednje četvrtine počela da pravi krucijalnu razliku. Teodosićeve asistencije i poeni Bolomboja vratili su Zvezdu na osam poena viška u 34. minutu (70:62). Bio je to udarac od kojeg Partizan nije uspio da se povrati.