SC DERBY ISPUSTIO PLUS 18 U BEOGRADU

Autor Balša Janković

SC Derby je propustio veliku šansu da savlada Crvenu zvezdu i povede u četvrtfinalnoj seriji Admiralbet ABA lige.

“Studenti” su gotovo 35 minuta imali vođstvo u Beogradu, bilo je i plus 18 sredinom treće četvrtine (56:38), ali nisu izdržali protiv lidera regularnog dijela – Zvezda je na kraju slavila 83:81.

Druga utakmica je u “Morači” narednog ponedjeljka.

Derby je u prvom poluvremenu imao sjajnu energiju na oba kraja parketa, sve vrijeme vodio, i na odmor pošao sa 40:30 nakon što su pogađali Tomislav Ivišić i Obri Dokins.

U nastavku je bio još bolji, uslijedile su četiri trojke Podgoričana i velikih 56:38, ali se očekivala reakcija domaćina…

Viđena je u posljednjem periodu – Zvezda je postigla sedam trojki, posljednju preko Adama Hange minut i 28 prije kraja za 80:77.

Bilo je to tek drugo vođstvo “crveno-bijelih”, nakon uvodnih 1:0.

Imala je Zvezda potom i 82:78 kada se ušlo u penal završnicu, a šut za pobjedu gostiju je promašio Luka Bogavac uz zvuk sirene.

Ivišić je sa 14 poena bio najefikasniji u poraženom timu, po 11 su imali Bogavac i Nikola Pavlićević, a 10 Igor Drobnjak…

U Zvezdi se istakao Miloš Teodosić sa 17, uz osam asistencija.