KOŠARKAŠI BUDUĆNOSTI PORAŽENI OD FMP-A PRED MEČ ODLUKE PROTIV PARTIZANOM

Autor Balša Janković

Seriju od 10 pobjeda u ABA ligi, košarkaši Budućnosti Voli prekinuli su večeras u Železniku.

Izvor: MONDO/Anja Rašović

FMP je savladao “plave” 84:76, koji će i pored poraza u sljedećem, pretposljednjem kolu protiv Partizana na svom parketu izvjesno odlučivati o drugom mjestu pred plej of.

Nije večeras ekipa Andreja Žakelja igrala na nivou na kojem smo navikli da ih gledamo u prethodna tri mjeseca u regionalnom takmičenju.

Zbog toga je i stigao poraz, prvi još od 23. decembra prošle godine, kada su Podgoričani izgubili od SC Derby-ja.

FMP je krenuo bolje, dobio prvu četvrtinu 21:14, a potom su “plavi” odigrali najbolji period u ovoj utakmici i na odmor se otišlo kod neriješenog rezultata 38:38.

Međutim, poslije odmora, šampion Crne Gore nije igrao na visokom nivou.

Nisu imali rješenje za Stepanovića i Simovića, koji su dominirali u napadu.

FMP je došao do 16 poena prednosti u posljednjoj četvrtini, Budućnost prišla na minus šest, ali su onda trojke ubacili Rebec i Simović i sve je bilo gotovo u Železniku.