AVRAMOVIĆ I LEDEJ MALO ZA IZNENAĐENJE: Partizan poražen u Barseloni, predstoji grčevita borba za 10. mjesto

Izvor Kurir

Crno-bijeli su poraženi u "Blaugrani" rezultatom 94:76

Izvor: SOPA Images / ddp USA / Profimedia

Košarkaši Partizana nisu uspjeli da iznenade Barselonu u utakmici 29. kola Evrolige.

Crno-bijeli su poraženi u "Blaugrani" rezultatom 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8).

Tim Željka Obradovića je ostao na 13 pobjeda, a sada ima 16 poraza, koliko i Valensija na diobi desetog mjesta, poslednjeg koje vodi u doigravanje. Barselona je zabilježila 20. pobjedu i ostala na drugoj poziciji.

Naredne nedelje je duplo kolo u Evroligi. Partizan u utorak dočekuje Baskoniju, a zatim dva dana kasnije i Real.

Avramović je bio najefikasnijji sa 27 poena. Ledej je postigao 16 i njih dvojica su jedini bili dvocifreni u timu Partizana.

Kod domaćina Laprovitola je postigao 17 poena, Ernangomez 15, Jokubaitis 13, a Parker 12.

Partizanu se ponovila situacija da mentalno pada u finišu meča. Crno-bijeli su u 31. minutu imali četiri poena minusa (74:70), a zatim potpuno stali i skoro pet minuta bili bez koša. Barselona je to iskoristila i napravila krucijalnu prednost.

Domaći tim je u nekoliko navrata tokom meča pravio serije, Partizan se vraćao, ali nije uspio to da uradi u poslednjem dijelu igre.

Crno-bijelima su bili nedovoljni Avramović i Ledej, koji su uspevali da vrate crno-bijele u igru u drugoj i trećoj četvrtini, ali se niko od ostalih igrača nije priključio.

Barselona je imala sjajan procenat šuta, pogodila 12 trojki iz 24 pokušaja, dok je za dva šutirala sjajnih 75.8 odsto (25/33). Partizan je imao 52.5 odsto za dva (21/40) i 33.3 odsto za 3 (6/18).

Barselona je imala čak 26 asistencija, a Partizan samo 12.