SJAJNI VUČEVIĆ SA BULSIMA PORAZIO JE ATLANTU!

Autor Gordana Šćepanović Izvor Pobjeda

Jednu od najboljih partija sezone naš Nikola Vučević odigrao je u trijumfu Čikago Bulsa nad Atlanta Hoksima, 136:126 u gostima

Slavni Ol-star centar je pored 24 poena imao 11 skokova i dominirao je pod obručem u odličnom napadačkom izdanju ,,bikova“. Baranin je odigrao 34 minuta, šutirao iz igre 16-8 i potvrdio dobru formu.

Derozan i Dosunmu ubacili su po 29 poena za pobjednički tim, dok je domaćina u Atlanti predvodio Bogdanović sa 28 poena. Glavna šuterska opcija ,,jastrebova“, plejmejker Jang, zaustavljen je na 19 poena uz 14 asistencija, prenosi Pobjeda.

Trijumf je važan za Bulse, učvrstili su se na devetom mjestu Istoka u plej-in zoni sa učinkom 28-30. Atlanta je deseta (24-30).

Šampion Denver nastavio je niz loših izdanja u gostima, u porazu od Milvokija 112:95 nijesu imali šansi.

Minesota je pokazala zbog čega je u borbi za vrh Zapadne konferencije, sjajnim izdanjem i neočekivano lakom pobjedom nad Klipersima u derbiju u gostima 121:100.

Zvijezde Klipersa nijesu blistale: Lenard i Džordž postigli su po 18, Harden 17 a Vestbruk 11 poena u porazu, piše Pobjeda.

Dalas je u dobroj formi, naletom u posljednjoj četvrtini (34:16) osigurao je trijumf nad Vašingtonom 112:104.

Ponovo najbolji bio je prvi strijelac lige Dončić, sa tripl-dabl skorom: 26 poena, 15 asistencija i 11 skokova. Bek Irving dodao je 26 poena uz sedam skokova i četiri asistencije, navode iz Pobjeda.