Košarka

JAGO HEROJ CRVENE ZVEZDE: Crveno-bijeli dobili haotičan večiti derbi košem Brazilca četiri sekunde prije kraja!

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u utakmici 18. kola ABA lige rezultatom 88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30).

Izvor: MN Press

Crveno-bijeli su upisali 16. pobjedu i uz dva poraza imaju tri pobjede više u odnosu na vječitog rivala.

Derbi je odigran pred navijačima Crvene zvezde, a u "Areni" je bilo prisutno 18.796 gledalaca.

Derbi je obilovao tenzijama. U više navrata su se igrači oba tima našli u klinču, sudije su kao bombone dijelile nesportske i tehničke greške kako bi smirili tenzije. Oba trenera su takođe zaradila tehničke greške. Zek Ledej je isključen pošto je zaradio i nesportsku i tehničku grešku.

Crvena zvezda je mnogo bolje otvorila meč. Vezala je tri trojke na startu za 9:0 i održavala visoku prednost praktično do početka poslednje četvrtine. Crveno-bijeli su imali i 21 poen viška u jednom trenutku.

Partizan je uspio da se digne u poslednjoj četvrtini i serijom trojki opasno priprijeti.

Poenima Nanelija 11 sekundi prije kraja crno-bijeli su stigli do izjednačenja - 86:86.

Utakmicu je riješio Jago Dos Santos koji je iz teške situacije četiri sekunde prije kraja pogodio za dva. Partizan nije uspio da realizuje poslednji napad.