PREKINUT NIZ PORAZA! "STUDENTI" POBIJEDILI CEDEVITA OLIMPIJU!

Autor Ivona Ulićević

Košarkaši SC Derbija savladali su Cedevita Olimpiju u 18. kolu Admiralbet ABA lige – 82:78.

Mateo Drežnjak je na pomenutih minus šes pogodio trojku, a SC Derbi serijom otišao na plus pet (79:74).

Gosti su bolje ušli u utakmicu, obje četvrtine do poluvremena dobili sa po tri peona razlike. Imali su i 12 poena prednosti tokom druge četvrtine, ali je domaću ekipu rezultatski u igri držao odličan šut Vasilija Baćovića sa 13 poena i svega jednim promašajem, dok je Mateo Drežnjak na poluvremenu imao 11 poena i šut 5-5 iz igre.

Drežnjak je odigrao sjajan meč (24 poena), baš kao i Baćović koji je stogao do dabl-dabla (15 poena, 10 skokova), a pratili su ih Bogavac sa 11 i Tomislav Ivišić sa 10.

Na drugoj strani, Karlo Matković je ubacio 15 poena.

SC Derbi nakon 18 kola ima osam pobjeda i 10 poraza i nastavlja da se bori za plej-of.