ZVEZDA KASNO UPALILA MOTORE: Fenjeraš Alba držao ČAS KOŠARKE, crveno-bijeli u finišu ZAKUVALI i izbjegli POTPUNU BRUKU!

Autor Ivona Ulićević Izvor Kurir

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu u utakmici 23. kola Evrolige rezultatom 89:80

Gledali smo tvrdu prvu četvrtinu.

Zvezda je vodila na početku, a potom domaćin prelazi u blago vođstvo do kraja prve četvrtine, koja je završena rezultatom 18:16.

Početak druge četvrtine obilježila je tehnička greška Janisu Sferopulosu zbog nedosuđenog očiglednog prekršaja na Gilespiju.

Alba to koristi i stiže prednost, domaćin je namjetnuo svoj brzi ritam, Zvezda se mučila u organizaciji napada i prednost domaćina je narasla do +14.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 51:36

U trećoj četvrtini potpuni kolaps Zvezde, koja maltene ništa nija mogla da pogodi. Prednost domaćina je rasla do maksimalnih +21. Nakon ove deonice bilo je 52:34.

Zvezda je odigrala bolje u posljednjoj deonici, uspjela da prepolovi prednost domaćina.

Trojkom Jaga stigla je i na -5 dva minuta prije kraja

Nakon ovog kola Zvezda ima skor 9- 14, a Alba je zabilježila tek petu pobjedu uz 18 poraza.