NAJTUŽNIJI MEČ U ISTORIJI ABA LIGE PRED 23 HILJADE SVEDOKA: Partizan i Mega igrali za SVOG MILOJA!

Autor Balša Janković Izvor Kurir

Košarkaši Partizana savladali su Megu u utakmici 17. kola Aba lige rezultatom 112:80.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Utakmica je odigrana u velikoj sjenci oproštaja od nedavno preminulog legendarnog srpskog košarkaša i trenera Dejana Milojevića.

Vidjeli smo potresne scene iz prepune Arene, a svi su bili obučeni u crno, emocije su bile prisutne na svako koraku.

Najemotivniji momenat dogodio se prije početka meča, kada je puna hala skoro pet minuta aplaudirala i skandirala ime Dejana Milojevića.

Milojević je u karijeri nosio dres Partizana, a čak osam godina kao trener sjedio na klupi Mege.

Što se same utakmice tiče gledali smo vrlo izjednačenu prvu četvrtinu.

Mega je većim dijelom bila u blagom vođstvu, a prva dionica završena je vođstvom gostiju rezultatom 25:26.

Ali onda je na stijenu stupio sjajni Džejms Naneli koji je sa pet trojki donio dvocifrenu prednost Partizanu za svega par minuta 41:31

Do kraja utakmice pogodio je čak 8 trojki iz 14 pokušaja

Prednost je samo rasla za čak +20 na poluvremenu 59:39.

Drugo poluvrijeme nije donijelo velika uzbuđenja.

Partizan je rutinski čuvao prednost u trećoj dionici i snagu za predstojeće izazove.

U posleddnjoj dionici egzibicija crno-bijelih za više nego ubjedljivu pobjedu.

Crno-bijeli su zadržali drugo mjesto na tabeli sa skorom 13-4, dok je Mega na deobi šestog i sedmog mesta sa Zadrom sa devet pobjeda i osam poraza.

Već u narednom kolu u nedelju Partizan gostuje Crvenoj zvezdi u večitom derbiju.