CRNO-BIJELI UBJEDLJIVI PROTIV MORNARA!

Autor Anja Rašović

Beogradski Partizan trijumfalno je završio kalendarsku 2023. godinu.

Izvor: Kurir/ Mornar - Barsko zlato/Media Pro

Tim Željka Obradovića je u okviru 14. kola ABA lige u Baru savladao Mornar rezultatom 98:76 (22:18, 22:14, 23:24, 31:20).

Crno-bijeli su dosadašnji dio ABA lige završili sa učinkom 10-4 i trenutno su treći na tabeli. Mornar je doživio 13. poraz i ostao na začelju.

Obradović je uglavnom dozirao minutažu nosiocima igre. Anđušić je bio najefikasniji sa 17 poena. Dvocifreni su bili još Vukčević sa 13, Koprivica sa 11 i Naneli sa 10.

Džejlin Smit je na debiju u crno-bijelom dresu postigao 11 poena, uz šest asistencija i sa jednom osvojenom loptom, bez izgubljenih lopti.

Kod domaćina Luis je postigao 18, Veders 17, Gavrilović 12.

Partizan je dobro počeo i poveo sa 15:2, ali su domaći posle toga zaigrali bolje i preokrenuli na 16:15. Crno-bijeli su uzvratili serijom 7:0 i uz prednost završili prvu dionicu.

Izvor: Kurir/screenshot

U prvom dijelu druge četvrtine ekipe su pogađale trojke i Mornar je bio na tri poena zaostatka 32:35, a Partizan je do kraja ipak uspio da stekne 12 poena prednosti na poluvremenu (44:32).

Slično je bilo i u nastavku, u kome je trener Željko Obradović pružio priliku igračima sa manjom minutažom. Partizan je imao 15 poena prednosti, domaći su uspjeli da smanje razliku ali nedovoljno da ozbiljno zaprijete, pa je dvocifrenom prednošću gostiju završena i treća četvrtina (67:56).

Trojkom Anđušiča Partizan je u poslednjoj dionici imao 21 razlike, 82:61 i do kraja je sačuvao ubjedljivu prednost za 10. pobedu u ligi.

Partizan u narednom kolu ABA lige dočekuje Krku narednog vikenda.

U međuvremenu će četa Željka Obradovića igrati duplo kolo u Evroligi, u utorak dočekuje Asvel, a u četvrtak gostuje Crvenoj zvezdi.